Wydma Lubiatowska

Wydma Lubiatowska

Wydma Lubiatowska jest o wiele mniej popularna niż te w pobliskiej Łebie. Ma to jednak ogromne plusy, ponieważ nie ma tam tłumów. To spektakularna trasa spacerowa, w której zahaczycie nie tylko o plażę, ale również o piękne leśne ścieżki z uroczymi kładkami. Dla mnie, jako właścicielki trzech pięknych adopciaków ważne jest to, że nie jest to teren Parku Narodowego, więc można wziąć ze sobą psa.

Dojazd

Poza sezonem trzeba nastawić się na solidny spacer, jednak osobiście nie uważam tego za minus. W sezonie pod same wydmy można dojechać meleksem, co z pewnością jest świetnym rozwiązaniem dla osób starszych lub z dziećmi.

Las

Nadleśnictwo Choczewo wspaniale zagospodarowało tutaj teren, tworząc tablice informacyjne z mapami, wiaty przy których można usiąść odpocząć i klimatyczne kładki nad rzeką Bezimienną. Spacerując miałam wrażenie, że znajduje się na Roztoczu.

Wydma

Tempo przesuwania zależy od siły i kierunku wiatru, a wynosi od 2 do 4 m na rok. Wydma Lubiatowska ma charakter śródlądowy, jej najwyższy punkt wznosi się na wysokość 35 m n.p.m., dzięki czemu jest doskonałym punktem widokowym na Bałtyk i okoliczne lasy.

Ścieżki

  1. Pieszo lub rowerem z miejscowości Białogóra. Po 2,5 km traficie na wyjście plażowe nr 36 i dotrzecie do wschodniej części ścieżki (punkt nr 18 ).
  2. Pieszo lub rowerem plażą od strony Lubiatowa. Po około 5 km  tracicie na wyjście plażowe numer 36A, przy punkcie nr 13 na ścieżce przyrodniczo.
  3. Ja podjechałam samochodem do ulicy Spacerowej w Lubiatowie i szłam lasem do punktu nr 1 na ścieżce. Wiele osób pokonuje te trasę rowerem, niestety ja nie wpadłam na to wcześniej. 

Ja byłam poza sezonem i na miejscu nie było żadnych punktów gastronomicznych itp. ale nie wiem jak to wygląda latem. W trakcie mojego spaceru spotkałam zaledwie kilka osób, a cała pętla z robieniem zdjęć zajęła mi około 3 godzin.

Inne atrakcje w okolicy znajdziecie TUTAJ.

Zapraszam do bieżącego śledzenia moich podróży na INSTAGRAMIE.

Cześć, nazywam się Kasia
Cześć, nazywam się Kasia

…i jestem pasjonatką podróży, bliższych i dalszych. Kilka lat temu szukałam inspiracji na jakiś bliski wypad w kraju, odkryłam tyle ciekawych lokalizacji aż stworzyłam fanpage, żeby podzielić się wiedzą z innymi.

- Przeczytaj inne wpisy: