Pomorskie - Wydma Lubiatowska

Dojazd

Poza sezonem trzeba nastawić się na solidny spacer, jednak osobiście nie uważam tego za minus. W sezonie pod same wydmy można dojechać meleksem, co z pewnością jest świetnym rozwiązaniem dla osób starszych lub z dziećmi.

Las

Nadleśnictwo Choczewo wspaniale zagospodarowało tutaj teren, tworząc tablice informacyjne z mapami, wiaty przy których można usiąść odpocząć i klimatyczne kładki nad rzeką Bezimienną. Spacerując miałam wrażenie, że znajduje się na Roztoczu.

Wydma

Tempo przesuwania zależy od siły i kierunku wiatru, a wynosi od 2 do 4 m na rok. Wydma Lubiatowska ma charakter śródlądowy, jej najwyższy punkt wznosi się na wysokość 35 m n.p.m., dzięki czemu jest doskonałym punktem widokowym na Bałtyk i okoliczne lasy.

Ścieżki

  1. Pieszo lub rowerem z miejscowości Białogóra. Po 2,5 km traficie na wyjście plażowe nr 36 i dotrzecie do wschodniej części ścieżki (punkt nr 18 ).
  2. Pieszo lub rowerem plażą od strony Lubiatowa. Po około 5 km  tracicie na wyjście plażowe numer 36A, przy punkcie nr 13 na ścieżce przyrodniczo.
  3. Ja podjechałam samochodem do ulicy Spacerowej w Lubiatowie i szłam lasem do punktu nr 1 na ścieżce. Wiele osób pokonuje te trasę rowerem, niestety ja nie wpadłam na to wcześniej. 

Ja byłam poza sezonem i na miejscu nie było żadnych punktów gastronomicznych itp. ale nie wiem jak to wygląda latem. W trakcie mojego spaceru spotkałam zaledwie kilka osób, a cała pętla z robieniem zdjęć zajęła mi około 3 godzin.

Inne atrakcje w okolicy znajdziecie TUTAJ.

Przejdź na instagram

Śledź moje podróże na Instagramie

@GdziewPolscenaweekend

Bloger
Kasia/Gdansk ♥️ Absolwentka turystyki, Gedanistka i studentka Varsavianistyki👩🏼‍🎓
Ciekawe miejsca w Polsce na weekend 🇵🇱 Autorka 2 bestsellerów📙

Podobne wpisy:

Polska - Mierzeja wiślana – na styku granic
Polska - Muzeum Obrony Wybrzeża na Helu
Polska - Wygraj pobyt w Zamku Gniew!
Polecane noclegi - DomY Morskie W Jantarze