Polska - Muzeum Mitologii Słowiańskiej w Owidzu

Muzeum Mitologii Słowiańskiej

Z mitologią stykamy się już w pierwszych latach edukacji. Kto z nas nie słyszał kultowych mitycznych historii rodem ze starożytności? Niestety, nasz system edukacji całkowicie pomija elementy rodzimej mitologii słowiańskiej. Dzięki taki miejscom jak to, mamy niezwykłą okazję odkryć naszą historię. A uwierzcie, zdecydowanie jest co! Absolutny punkt obowiązkowy dla wszystkich zwiedzających tę część Polski. Sprawdźcie jak żyli, w co wierzyli i czego się bali nasi przodkowie.

Na to zaskakujące muzeum trafiamy w miejscowości Owidz, w okolicy Starogardu Gdańskiego. Jest to jedyne w Europie Muzeum Mitologii Słowiańskiej! Powstało aby popularyzować wiedzę o wierzeniach i kulturze duchowej dawnych Słowian. Raealizowane są tutaj atrakcyjne ekspozycje, wydarzenia artystyczne, wydawnictwa i ciekawe lekcje muzealne. Projekt realizowany jest w partnerskiej współpracy Samorządowej Instytucji Kultury Grodzisko Owidz oraz Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturalnego „Wspólna Ziemia”.

Wśród atrakcji dla zwiedzających zaplanowano m.in. Owidzki Festiwal Piw Rzemieślniczych „U Welesa”, Warsztaty Ceramiczne czy Festiwal Mitologii Słowiańskiej.

Muzeum czynne jest codziennie od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00 – 18:00 (w okresie od początku maja do końca września) oraz w godzinach 10:00 – 16:00 (w okresie od początku października do końca kwietnia). W poniedziałki i święta muzeum jest nieczynne. Grupy oprowadzane są przez przewodnika, wstęp o pełnych godzinach.

Ceny biletów wstępu do Muzeum Mitologii Słowiańskiej wynoszą 10 zł (normalny) oraz 7 zł (ulgowy).

Dokładną rozpiskę naprawdę licznych wydarzeń znajdziecie na prężnie działającym muzealnym profilu FB.

Przejdź na instagram

Śledź moje podróże na Instagramie

@GdziewPolscenaweekend

Bloger
Kasia/Gdansk ♥️ Absolwentka turystyki, Gedanistka i studentka Varsavianistyki👩🏼‍🎓
Ciekawe miejsca w Polsce na weekend 🇵🇱 Autorka 2 bestsellerów📙

Podobne wpisy:

Pomorskie - Kaszubskie Morze i okolice!
Polska - Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido w Zabrzu
Polska - Gdańsk – 10 pomysłów
Lubelskie - Akcja #urlopwkraju – podsumowanie