Małopolskie - Jak zorganizować szybki wypad do energylandi?

Dojazd

Mieszkając w Gdańsku, miałam do wyboru dojazd autem, pociągiem lub samolotem. O dziwo, najtańszą opcją okazał się samolot linii Ryanair. Za bilet w dwie strony z odpowiednim wyprzedzeniem płaci się nawet mniej niż sto złotych. Na miejscu zdecydowałam się na auto z najlepszej wypożyczalni – Odkryj Auto. Przemiła i profesjonalna obsługa i minimum formalności. Jeśli ktoś ma ochotę skorzystać, to na hasło „weekend” macie 10% zniżki na wypożyczenie auta. Mają aż 52 punkty w całej Polsce, więc podróżując samolotem macie naprawdę wiele opcji na ciekawe wypady.

Zakwaterowanie

Tym razem spałam w Western Camp Resort. To świetne miejsce, które znajduje się 1km od Energylandii. Można tam spać w Indiańskich namiotach, domkach szeryfa, kowbojskich wozach, a wolny czas spędzać w basenie lub na animacjach. Z resortu pod bramę Energylandii kursuje specjalny pociąg, który dowozi turystów. Więcej o noclegu znajdziecie TUTAJ.

Energylandia

Jak zwykle nie zawiodła i jak zwykle zabrakło mi czasu, żeby wypróbować wszystkie atrakcje. Od mojej poprzedniej wizyty minęło 1.5 roku, a w międzyczasie otwarta została strefa Aqualantis. Nawiązuje ona do zaginionego, zatopionego miasta, a główną atrakcję jest nowy rollercoaster – Abyssus. Długość trasy do 1316m, a mknie z prędkością nawet 100km/h. Jeszcze w tym roku otwarta zostanie kolejna strefa Sweet Valley.

Wskazówki

Energylandia cieszy się ogromną popularnością, niestety często przekłada się to na kolejki. Zdecydowanie polecam Wam wizytę w dni powszednie, a jeszcze lepiej jak traficie tam poza sezonem. W trakcie moich wizyt w pażdzierniku oraz maju nie musiałam czekać w kolejce więcej, niż kilka minut. Najleszą opcją jest wykupienie biletu na dwa dni, bo nie ma szans, zeby skorzystać ze wszystkiego w ciągu jednego. Warto zadbać o ubrania, bo pogoda może być zmienna. Na miejscu możecie wykupić depozyt i tam zostawić swoje rzeczy. Idąc na konkretne atrakcje również można wykupić szafkę, bo nie można brać ze sobą plecaków/telefonów/torebek ze względów bezpieczeństwa. Na najbardziej efektownych atrakcjach znajdują się aparaty, które robią zdjęcia w najlepszych momentach. Bardzo polecam, bo to genialna pamiątka. Fotografie można zakupić w tradycyjnej formie, ale również jako magnesy lub breloczki.

Przejdź na instagram

Śledź moje podróże na Instagramie

@GdziewPolscenaweekend

Bloger
Kasia/Gdansk ♥️ Absolwentka turystyki, Gedanistka i studentka Varsavianistyki👩🏼‍🎓
Ciekawe miejsca w Polsce na weekend 🇵🇱 Autorka 2 bestsellerów📙

Podobne wpisy:

Dolnośląskie - Najbardziej oryginalne miejsca na nocleg w Polsce
Małopolskie - Co zwiedzić w Krakowie?
Małopolskie - Szlak Oscypkowy
Dolnośląskie - 6 najciekawszych jaskiń w Polsce