Wyndham

Vienna House by Wyndham Andel’s Cracow

To nowoczesny, czterogwiazdkowy obiekt usytuowany w centrum miasta. Sam hotel dysponuje przestronnymi i klimatyzowanymi pokojami, całodobową recepcją, siłownią i sauną.

Lokalizacja

Vienna House by Wyndham Andel’s Cracow zlokalizowany jest przy samym dworcu PKP, w sąsiedztwie Galerii Krakowskiej. Spacer na Rynek zajmuje kilka minut, bo to odległość kilkuset metrów. Dla mnie była to idealna opcja, ponieważ już po wyjściu z hotelu trafiałam na atrakcje, które miałam na liście do zwiedzania.

Wnętrze

Dla mnie znakiem rozpoznawczym tej marki jest fenomenalny design. Każdy obiekt mnie zaskakuje i widać, że jest zaprojektowany z dbałością o najmniejsze detale. Samo wejście do hotelu już robi wrażenie, a im dalej, tym lepiej. Na miejscu można podziwiać dzieła polskich i zagranicznych artystów współczesnych. Moją uwagę przykuł stół wypełniony roślinami, pierwszy spotkałam się z czymś takim, że goście mogą je zabrać do swojego pokoju. Do dyspozycji są klimatyzowane, nowoczesne pokoje z telewizorem, lodówką, zestawem do kawy i sejfem.

A poranną kawę po śniadaniu piłam na balkonie z takim widokiem.

Śniadania

I znów zasłużyły na osobny dział w mojej recenzji, podobnie jak w przypadku hotelu w Łodzi. Niezwykle różnorodne dania, kącik dla dzieci, kawa w dużych kubkach i fenomenalny wystrój sprawiają, że można naprawdę miło rozpocząć dzień.

Maverick

Na parterze znajduje się restauracja Maverick, która zachwyciła mnie wakacyjnym wystrojem, pełnym roślinności i surferskich gadżetów. To właśnie tutaj podawane są śniadania, ale ja skusiłam się również na kolacje. Kuchnia Mavericks to dania stylu kalifornijskim z azjatyckimi, meksykańskimi lub europejskimi twistem. Zjecie tutaj pyszne burgery, poke bowle jak i bardziej klasyczne pozycje, narzekać nie będą również miłośnicy kalifornijskich win. Najmłodsi z pewnością docenią kreatywny kącik dla dzieci pełen książek i gier, jeden z lepszych, jakie widziałam. Z pewnością warto zapoznać się z propozycją menu na Restaurant Week.

Smok

Jeszcze większym zaskoczeniem z pewnością był dla mnie bar. Wiedziałam, że w tym miejscu funkcjonował kiedyś lokal o nazwie SMOK, jednak nie cieszył się najlepszą opinią. Bardzo cenię w Vienna House to, że zawsze starają się przemycić lokalną historię w swoich obiektach. Dziś w nowym Smoku można śmiało umówić się na biznesową rozmowę czy randkę w eleganckich wnętrzach.

Udogodnienia

To bardzo komfortowy hotel, przeznaczony raczej dla turystów, którzy szukają atrakcji na mieście, ale jak ktoś dba o kondycję, to na miejscu jest sauna oraz siłownia.

Dostępność

Zarówno bar SMOK jak i restauracja Maverick jest dostępna dla mieszkańców i turystów. Hotel Vienna House by Wyndham Andel’s Cracow jest dostosowany dla osób z niepełnosprawnością.

Komu polecam?

Vienna House by Wyndham Andel’s Cracow sprawdzi się dla osób, którym zależy na lokalizacji blisko głównych atrakcji w mieście. Restauracja, bar i kącik dziecięcy sprawiają, że to dobry kierunek dla osób szukających komfortowego wypoczynku w trakcie podróży z dziećmi.

Z racji lokalizacji przy samym dworcu PKP, to idealna opcja na podróż do Krakowa bez auta, tak jak było to w moim przypadku.

Hotel odwiedziłam w ramach współpracy z marką Vienna House.

Zapraszam do obserwowania na bieżąco moich podróży na INSTAGRAMIE.

Cześć, nazywam się Kasia
Cześć, nazywam się Kasia

…i jestem pasjonatką podróży, bliższych i dalszych. Kilka lat temu szukałam inspiracji na jakiś bliski wypad w kraju, odkryłam tyle ciekawych lokalizacji aż stworzyłam fanpage, żeby podzielić się wiedzą z innymi.

- Przeczytaj inne wpisy: