Małopolskie - Śnieżny Labirynt już otwarty!

Snowlandia to zimowy Park Rozrywki w Zakopanem, czynny jest oczywiście tylko sezonowo. Chociaż Zakopane nigdy nie narzeka na brak zainteresowania, co roku Snowladia przyciąga dodatkowe rzesze turystów. Jakie atrakcje czekają na nich w tym roku?

Labirynt

Labirynt powstał po raz pierwszy w sezonie zimowym 2015/2016 roku. Zlokalizowany jest oczywiście jak co roku pod Skocznią narciarską ,,Wielka Krokiew”, w bezpośrednim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Snowlandia jest największą tego typu budowlą w Polsce i na Świecie.

Iglo z lodowymi rzeźbami

Tajemnicze miejsce ze śniegu i lodu, pełne niesamowitych komnat z licznymi rzeźbami wykonanymi przez artystów z Podhala i Słowacji. Zespół 10 komnat połączonych korytarzami wydrążonych w ogromnej górze śniegu. W środku znajdują się wspaniałe rzeźby ze śniegu. Tegoroczna tematyka to Bajkowy świat Disney’a

Piramida

Chociaż ten symbol kojarzy się raczej z ciepłem, tutaj lodowa lodowa piramida pełna jest tajemniczych pomieszczeń i tuneli wypełnionych rzeźbami. Przedstawia kilka różnych teorii na temat Wielkiej Piramidy z Gizy. Jej budowa trwała 30 dni.

Mini Zoo

To dość nietypowy obiekt, ponieważ znajdziecie w nim głównie zwierzęta występujące na Podhalu. Oko w oko spotkacie się z:

  • Jeleniem szlachetnym,
  • Danielem zwyczajnym,
  • Kozą karpacką,
  • Polską Owcą górską,
  • Lisem polarnym i Lisem srebrnym,
  • Puchaczem oraz
  • Jastrzębiami Harrisa.

Tor saneczkowy

Tor saneczkowy ma 200m długości, jest szeroki i oświetlony. Osoby korzystające z toru saneczkowego mogą korzystać z sanek i ślizgów. Wypożyczenie sprzętu jest wliczone w cenę biletu saneczkarza.

Cennik biletów do Snowlandi znajdziecie TUTAJ.

Inne atrakcje w regionie znadzijecie oczywiście TUTAJ.

Przejdź na instagram

Śledź moje podróże na Instagramie

@GdziewPolscenaweekend

Bloger
Kasia/Gdansk ♥️ Absolwentka turystyki, Gedanistka i studentka Varsavianistyki👩🏼‍🎓
Ciekawe miejsca w Polsce na weekend 🇵🇱 Autorka 2 bestsellerów📙

Podobne wpisy:

Małopolskie - Mofeta z wnętrza Ziemi
Polska - Przez Świat na Fazie!
Mazowieckie - Bagno Całowanie
Polska - Tasteaway – podróże z dziećmi. Recenzja