Małopolskie - Snowlandia – największy na świecie śnieżny labirynt

Snowlandia – największy na świecie śnieżny labirynt po raz kolejny zostanie zbudowany w Zakopanem. W 2016 r. w Zakopanem pod Wielką Krokwią, w sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego powstał najdłuższy na świecie labirynt ze śniegu i lodu. Do jego wzniesienia wykorzystano 60 tysięcy śnieżnych kostek, wszystkie z nich zostały ułożone ręcznie. W niektórych miejscach labirynt będzie miał wysokość dwóch pięter. Dotychczas największą tego rodzaju budowlą mogli pochwalić się Kanadyjczycy – ich labirynt śnieżny ma powierzchnię 1 700 metrów kwadratowych. Atrakcja okazała się hitem wśród turystów. Labirynt w tym roku po raz kolejny stanie pod Tatrami.

Obiekt ma powierzchnię ponad 2500 metrów kwadratowych i w całości zbudowany jest ze śniegu i lodu. Obok labiryntu znajduje się śnieżny zamek, tor saneczkowy, mini zoo a w igloo wystawa rzeźb lodowych „Fabryka Św. Mikołaja”. Wieczorami na terenie obiektów odbywają się świetlne iluminacje.

Wyprodukowanie sztucznego śniegu oraz wybudowanie całego Labiryntu zajmuje około miesiąca i jest możliwe tylko podczas ujemnych temperatur. Nie jest jeszcze znana data otwarcia obiektu, będzie ona uzależniona od warunków atmosferycznych. Będzie to prawdopodobnie przełom grudnia i stycznia.

Labirynt jest otwarty siedem dni w tygodniu. Bilety w cenie od 8zł, przewidziane ulgi oraz pakiety rodzinne – szczegółowy cennik znajduje się na stronie. Płatność tylko gotówką.

https://www.facebook.com/SnowlandiaSnieznyLabirynt/videos/2016186891939450/

Przejdź na instagram

Śledź moje podróże na Instagramie

@GdziewPolscenaweekend

Bloger
Kasia/Gdansk ♥️ Absolwentka turystyki, Gedanistka i studentka Varsavianistyki👩🏼‍🎓
Ciekawe miejsca w Polsce na weekend 🇵🇱 Autorka 2 bestsellerów📙

Podobne wpisy:

Polska - Beksiński Multimedia Exhibition – Gdańsk
Podkarpackie - Bieszczady na pierwszy raz!
Polska - Atrakcje w Krynicy-Zdroju
Polska - Krzemionki Opatowskie na liście UNESCO!