Western Camp

Western Camp Resort

Gdzie spać jadąc do Energylandii?

Wiele osób zadaje mi to pytanie i w końcu mogę Wam polecić naprawdę fajne miejsce.

Lokalizacja

Western Camp znajduje się kilometr od Energylandii, która jest z niego doskonale widoczna, a na parkingu było słychać krzyki ludzi z hyperiona. Resort ma 6 hektarów powierzchni i jest w nim mnóstwo atrakcji. Dla mnie miał to być po prostu przystanek na sam nocleg, ale jest tam tyle ciekawych opcji, że z chęcią zostałabym na dłużej.

Noclegi

W Western Camp są trzy typy noclegów: domki, indiańskie namioty tipi i kowbojskie wozy. Ja spałam w domku z antresolą, który miał w środku 6 łóżek. Wszystko utrzymane jest w klimacie dzikiego zachodu. Ze względu na rozległy teren, wychodząc na taras naprawdę można poczuć się jak w innym świecie. Namioty i wozy nie posiadają łazienki, ale są ogólnodostępne sanitariaty na wysokim poziomie – bez obaw, nie wyglądają jak takie, które znamy z campingów z dawnych lat.

Atrakcje

Zdecydowanie nie można się tutaj nudzić. Do dyspozycji jest kilka placów zabaw, podgrzewany basen, strefa chillu z plenerowym kinem oraz boiska do badmintona oraz piłki nożnej. Dorosłych z pewnością zainteresują miejsca, gdzie można zamówić sobie ognisko (razem z rozpaleniem) i łowisko dla zapalonych wędkarzy. Na bieżąco warto sprawdzać rozpiskę z wydarzeniami, bo odbywają się animacje oraz koncerty.

Wyżywienie

Na miejscu znajduje się bardzo dobra restauracja, w której miałam okazję zjeść kolacje. Śniadanie w formie bufetu było bardzo dobre i różnorodne, były nawet opcja dla alergików więc każdy znajdzie tam coś dla siebie. Przy samej restauracji jest plac zabaw, więc rodzice mogą liczyć na chwilę spokoju przy kawie.

Komu polecam Western Camp?

Dzieciaki będą zachwycone, cały teren jest idealny do zabawy. Z perspektywy osoby dorosłej mogą powiedzieć, że jest to idealne miejsce również na imprezy integracyjne czy wieczory kawalerskie. Istnieją specjalne punkty, w których można zrobić zamkniętą imprezę, przy basenie mamy również osobny bar, ktoś to bardzo dobrze zorganizował. Jeśli chodzi o transport do Energylandii, to z resortu kursuje specjalny złoty pociąg przeznaczony dla gości, a po drodze można liczyć na przygody-niespodzianki. Szczegóły znajdziecie na stronie Western Camp.

Zapraszam do bieżącego śledzenia moich podróży na INSTAGRAMIE.

Cześć, nazywam się Kasia
Cześć, nazywam się Kasia

…i jestem pasjonatką podróży, bliższych i dalszych. Kilka lat temu szukałam inspiracji na jakiś bliski wypad w kraju, odkryłam tyle ciekawych lokalizacji aż stworzyłam fanpage, żeby podzielić się wiedzą z innymi.

- Przeczytaj inne wpisy: