Łódzkie - Hotel Vienna House by Wyndham Andel’s w Łodzi

Historia

Mieści się w budynku XIX-wiecznej przędzalni, którą wybudował Izrael Poznański w trakcie dynamicznego rozwoju miasta. To niezwykły przykład rewitalizacji bo aż ciężko uwierzyć, że hotel z ruiny do ekskluzywnego obiektu wyremontowano w 2.5 roku.

Wnętrze

Z powodu charakterystycznej architektury budynku czuć w nim ogromną przestrzeń. Dzięki tytanicznej pracy udało się zachować mnóstwo oryginalnych elementów. Znajdziemy je właściwie na każdym kroku – ściany, sklepienia, słupy, okucia. W wielu pomieszczeniach takich jak siłownia czy restauracja wyeksponowano stare sprzęty, a wiele z nich oprócz funkcji dekoracyjnej pełni funkcje praktyczne.

Do wyboru są pokoje i apartamenty, a w sam hotel może pomieścić prawie 600 osób. Tutaj również królują detale i industrialny wystrój.

Basen & SPA

Na najwyższej kondygnacji jest przeszklony basen z widokiem na miasto. Kiedyś znajdował się tutaj zbiornik przeciwpożarowy, bo w fabryka, w której pracowały tysiące maszyn musiała być zabezpieczona przed ogniem i był to jeden z najnowocześniejszych systemów w Europie. Fragment basenu wystaje poza konstrukcje budynku, a przeszklenia na podłodze zapewniają ciekawe widoki. Bałam się, że będą tutaj tłumy, ale wszystkie zdjęcia robiłam w normalnych godzinach funkcjonowania!

Od kilku miesięcy jestem na zdrowej diecie i trenuje, skorzystałam więc z siłowni. Nie ma wymówek, bo jest całodobowa. Pierwsza siłownia to strefa cardio, a druga bardziej na ćwiczenia siłowe. Po wszystkim skorzystałam z saunowania. W końcu sauna bez tekstyliów, czyli wchodzimy bez kostiumów. Jak ktoś się nie czuje komfortowo, to może dostać specjalną płachtę. W obiekcie jest bardzo ciekawa oferta SPA, byłam zdecydowana na wykupienie jednego zabiegu, niestety zabrakło mi czasu na skorzystanie. Ciężko mi ocenić w ciemno, ale to hotel na takim poziomie, że raczej nikt się nie zawiedzie.

Restauracja Delight

To autorska, regionalna kuchnia i dopracowane wnętrze. Znajdują się tutaj dekoracje z dawniej przędzalni, więc czekają na posiłek warto się przejść i wszystko obejrzeć. Restauracja była kilkukrotnie nagradzana w różnych plebiscytach kulinarnych. Karta jest krótka, a jedzenie oprócz uczty dla podniebienia jest ucztą dla zmysłów. Dostępna jest również dla klientów z zewnątrz, to doskonałe miejsce na romantyczną randkę. 

SkyFLY Bar

Bar jest na ostatnim piętrze hotelu Vienna House by Wyndham Andel’s Lodz. Zanim dotrzecie na górę, warto na chwilę zatrzymać się na klatce schodowej. Jest oryginalna, jeszcze z czasów funkcjonowania fabryki. Sam bar dysponuje stylowym wnętrzem i okazałym tarasem, na którym w sezonie znajdują się leżaki i bujna roślinność. Spektakularne widoki to jedno, ale muszę przyznać, że wypiłam tutaj jednego z najlepszych drinków w moim życiu. Barmani zdecydowanie znają się na swojej pracy – bardzo polecam zdać się na ich propozycje.

Andel’s Art

Hotel jest również galerią i mecenasem sztuki, a wszystkie artystyczne działania skupia właśnie pod marką Andel’s Art. Znajduje się tutaj niezwykła kolekcja sztuki współczesnej obejmująca ponad 200 dzieł! To dlatego warto przespacerować się po każdym piętrze i zaglądać w zakamarki. Warto zaopatrzyć się w ANDEL’S ART BOOK, który zawiera opisowe biogramy dwudziestu artystów, autorów prawie dwustu prac prezentowanych we wnętrzach hotelu, od Dominika Lejmana, przez Maurycego Gomulickiego, po Zuzannę Lazarovą, jak również zdjęcia realizacji wykonane przez fotografa Michała Przeździka. W hotelu regularnie odbywają się bardzo ciekawe wydarzenia artystyczne, więc warto sprawdzać harmonogram na bieżąco. Wszystkie informacje znajdziecie TUTAJ.

Śniadania

To raczej nietypowy dział w moich recenzjach, ale zrobiły na mnie takie wrażenie, że mają osobny akapit. Nie da się tutaj źle rozpocząć dnia! Piękny, industrialny wystrój, a dekoracje są po prostu wszędzie. Wszystko wygląda jakby za chwilę miała odbyć się tutaj reklamowa sesja zdjęciowa. A samo jedzenie? Ogromny wybór, do tego kąciki dla osób wege, bezglutenowych, dzieci i dania regionalne, co bardzo chwalę. Jeszcze szczegół – kawa jest w dużych kubkach. Dla mnie to istotne, bo zwykle chodzę i muszę sobie dolewać, bo rano potrzebuje zastrzyku energii.

Zaplecze konferencyjne

Ja byłam jako klient indywidualny, ale zostałam oprowadzona po obiekcie. Centrum konferencyjne składa się aż z 16 sal. Największe wrażenia zrobiła na mnie sama balowa, która może pomieścić nawet 1000 osób. Dzięki windzie towarowej istnieje możliwość wprowadzenia na Salę Balową ciężkich elementów dekoracji, a nawet samochodu.

Znani goście

Wiem, że to nie jest wyznacznik, ale zawsze z zainteresowaniem sprawdzam, kto nocował w danym hotelu. To stosunkowo nowy obiekt, ale lista i tak jest imponująca – Martin Scorsese, David Cameron, Slash, Justin Bieber czy Rihanna.

Moje wrażenia 

Hotel jest na bardzo wysokim poziomie. Widać, że nie ma tutaj przypadków, a każdy detal jest dopracowany. Ja uwielbiam obiekty z historią, więc to w 100% miejsce w moim stylu. Odnajdą się tutaj miłośnicy designu, sztuki i rozrywki. Takie atrakcje jak SkyFLY Bar, basen na dachu czy restauracja Delight sprawiają, że wszystko jest na miejscu, a nawet wymagający klient poczuje się zaopiekowany. Lokalizacja przy największych atrakcjach miasta sprawia, że nie potrzebne jest korzystanie z samochodu. Mile widziane są również rodziny i czworonożni przyjaciele 🙂 Hotel jest dostosowany dla osób z niepełnosprawnością.

Dostępność

Hotel Vienna House by Wyndham Andel’s Lodz jest dostępny nie tylko dla gości, ale również dla mieszkańców i turystów. Każdy może wejść obejrzeć galerię, zjeść posiłek w restauracji, wypić drinka w skybarze czy wykupić dostęp do strefy basenu i SPA.

Hotel odwiedziłam w ramach współpracy z marką Vienna House.

O tym, co zwiedzić w Łodzi przeczytacie TUTAJ.

Przejdź na instagram

Śledź moje podróże na Instagramie

@GdziewPolscenaweekend

Bloger
Kasia/Gdansk ♥️ Absolwentka turystyki, Gedanistka i studentka Varsavianistyki👩🏼‍🎓
Ciekawe miejsca w Polsce na weekend 🇵🇱 Autorka 2 bestsellerów📙

Podobne wpisy:

Dolnośląskie - Baseny termalne w Polsce – TOP 10
Polecane noclegi - Hotele ze SPA na Mazurach
Łódzkie - Groty Nagórzyckie
Polecane noclegi - HT Houseboats domki na wodzie