Łódzkie - Groty Nagórzyckie

Groty Nagórzyckie to krótka, ale piękna trasa podziemna.

Historia

Właściwie to ciężko streścić ich historię, bo zaczyna się ona około 120 milionów lat temu, kiedy na tym terenie znajdowało się morze. Idąc skrótem myślowym, można powiedzieć, że chodzimy po dawnym dnie morskim. W XVIII wieku piękny piasek zaczęła wydobywać lokalna ludność. Nie chcę psuć Wam reszty historii, bo szczegółów dowiecie się od przewodnika.

Zwiedzanie

Jest to kopalnia, więc wejście na jej teren odbywa się tylko w grupach zorganizowanych pod opieką przewodnika. Trasa ma 160m, a jej przejście zajmuje około trzydziestu minut. Koszt normalnego biletu to 20zł. Warto rezerwować je wcześniej przez internet, bo nie wiadomo czy będą wolne miejsca ze względu na spore zainteresowanie i sztywne reguły zwiedzania. Po przejściu trasy można wpaść do punktu z pamiątkami, gdzie można nabyć m.in. magnesy, klepsydry i różnego rodzaju minerały.

Lokalizacja

Tomaszów Mazowiecki wbrew nazwie znajduje się w województwie łódzkim. Do grot dojechać można tylko samochodem lub rowerem. Na miejscu jest mały parking, znajduje się tam również punkt gastronomiczny z jedzeniem w przyzwoitych cenach i z bardzo sympatyczną obsługą.

Co w okolicy?

To ciekawe miejsce, które warto odwiedzić, ale zdecydowanie nie jest to typ atrakcji do której jedzie się na długą wycieczkę. Warto połączyć to ze znajdującymi się nieopodal niebieskimi źródłami lub bunkrem w konewce.

Przejdź na instagram

Śledź moje podróże na Instagramie

@GdziewPolscenaweekend

Bloger
Kasia/Gdansk ♥️ Absolwentka turystyki, Gedanistka i studentka Varsavianistyki👩🏼‍🎓
Ciekawe miejsca w Polsce na weekend 🇵🇱 Autorka 2 bestsellerów📙

Podobne wpisy:

Polska - Pustynia Błędowska
Polska - Przez Świat na Fazie!
Polska - Prezenty dla podróżników
Polska - Słowińskie wybrzeże – jak zorganizować tam czas?