Dolnośląskie - Zdrój Wojciech

Zdrój Wojciech to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych polskich basenów. Znajduje się w Lądku-Zdroju i ma właściwości lecznicze. Niewątpliwie miejsce robi ogromne wrażenie, niestety zaplecze jest trochę zaniedbane, ale pewnie kiedyś w końcu je unowocześnią.

Historia

„Zdrój Wojciech” wybudowano w 1680 roku bezpośrednio nad bijącym źródłem wody leczniczej. Został przebudowany na neobarokowy styl w roku 1880, jest inspirowany tureckimi łaźniami. 

Basen

Trzeba przyjść na około 15 minut przed rozpoczęciem seansu. Basen codziennie jest napełniany świeżą wodą termalną. Po wejściu do szatni należy wziąć prysznic i zdjąć z siebie całą biżuterię. Ja niestety nie zauważyłam napisu i wszystko i zczerniało. W trakcie trzydziestominutowego seansu trzeba zachować ciszę. Zaskoczyła mnie muzyka klasyczna, a jeszcze bardziej to, że wykonuje ją na żywo pan grający na skrzypcach na piętrze.

Cennik

Bilety koniecznie trzeba rezerwować wcześniej, bo często trzeba to robić z wyprzedzeniem. Niestety, nie ma opcji zakupu online i trzeba po prostu zadzwonić na miejsce. Seans to koszt 30zł, trzeba mieć czepek i klapki. Nie kupicie ich na miejscu, ja po drodze wpadłam do rossmanna i wzięłam taki jednorazowy kosmetyczny, bo taki również jest akceptowany.

Kawiarnia

Po seansie warto wpaść do znajdującej się u góry kawiarni. Po drodze można obejrzeć kilka zdjęć z dawnych lat, a na tarasie wypić kawę z widokiem na park.

Przejdź na instagram

Śledź moje podróże na Instagramie

@GdziewPolscenaweekend

Bloger
Kasia/Gdansk ♥️ Absolwentka turystyki, Gedanistka i studentka Varsavianistyki👩🏼‍🎓
Ciekawe miejsca w Polsce na weekend 🇵🇱 Autorka 2 bestsellerów📙

Podobne wpisy:

Dolnośląskie - Baseny termalne w Polsce – TOP 10
Dolnośląskie - MINIEUROLAND – mój hit!
Dolnośląskie - Góry Bialskie – słyszeliście o nich?
Dolnośląskie - Poszukiwanie minerałów na Dolnym Śląsku