Dolnośląskie - Osada za górami za lasami

Osada za górami za lasami to mój numer 1, jeśli chodzi o noclegi w Polsce. Piękne domki w górach z niezwykłym klimatem, w dodatku perfekcyjnie dopracowane pod kątem designu. Jakbym miała mieć kiedyś swój obiekt noclegowy, to wyglądałby właśnie tak.

Domki

6 malowniczych domów znajduje się we wsi Kamienica w Śnieżnickim Parku Krajobrazowym. Zlokalizowane są na zboczu wzgórza na wysokości prawie 700 m n.p.m. Każdy domek ma 90m2 powierzchni i dwa poziomy. Są przeszklone, a z każdego roztacza się widok na Śnieżnik. Za każdym razem jak tam jestem, to naprawdę wypoczywam. Zasypiam z otwartym oknem, słuchając szumu strumienia, a rano leżąc w łóżku podziwiam góry.

Właściciele są perfekcjonistami i wszystko jest tutaj dopieszczone. Nie ma przypadkowych elementów, wszystko jest najwyższej jakości. Domki są w pełni wyposażone, można gotować samodzielnie, a śniadania polecam zamówić, bo są ogromne i stworzone na bazie lokalnych produktów.

Atrakcje

Nie samym widokiem człowiek żyje, chociaż mówiąc szczerze – mi wystarczył do szczęścia. Na miejscu znajduje się sauna i balia. To najwyżej położone plenerowe SPA w Polsce. Najmłodsi z pewnością docenią nietypowy, linowy plac zabaw wśród drzew.

Okolica

Jest tutaj chyba największe natężenie atrakcji, jakie można sobie wyobrazić. Nie da się ich opisać w kilku zdaniach, więc już niedługo ukaże się mój bezpłatny ebook stworzony razem z właścicielami osady. W okolicach Masywu Śnieżnika znajduje się największa w Polsce sieć tras rowerowych Glacensis Singletrack. Czeka tam na Was ponad 240 km dróg!

Gospodarze

Zdecydowanie zasługują na osobny akapit. Odwiedzam dziesiątki miejsc, bez problemu potrafię wyczuć, że dla kogoś obiekt to coś więcej niż inwestycja. Maciek, którego najczęściej można spotkać na miejscu dba tutaj o wszystko – od spraw technicznych przez rozmowy z turystami. Widać, że w tworzenie osady wkłada całe swoje serce, a o sprawy wizualne dba jego żona, Ania. Bardzo szybko złapałam z nimi wspólny język i będę tam wracać.

Komu polecam?

To uniwersalne miejsce, doskonałe na wypad we dwoje, wyjazd integracyjny jak i wyjazd z rodziną. Różnorodność atrakcji sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jak widać po zdjęciu głównym, zwierzęta również są mile widziane. Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie osady.

Przejdź na instagram

Śledź moje podróże na Instagramie

@GdziewPolscenaweekend

Bloger
Kasia/Gdansk ♥️ Absolwentka turystyki, Gedanistka i studentka Varsavianistyki👩🏼‍🎓
Ciekawe miejsca w Polsce na weekend 🇵🇱 Autorka 2 bestsellerów📙

Podobne wpisy:

Dolnośląskie - Kraina Wygasłych Wulkanów
Dolnośląskie - TOP 5 PODZIEMNYCH TRAS TURYSTYCZNYCH W POLSCE
Dolnośląskie - Góry Bialskie – słyszeliście o nich?
Dolnośląskie - Kowarskie kopalnie uranu