Time Gates” podziemne miasto w Jeleniej Górze

Tajemnica największych podziemi w Karkonoszach, podróż w czasie i przestrzeni – Gdzie w Polsce na weekend.

Czterokilometrowa podziemna trasa w Jeleniej Górze została wydrążona we Wzgórzu Kościuszki w czasie II WŚ jako schron przeciwlotniczy. Wcześniej w tym miejscu w latach 1852 – 1853 r powstały piwnice na wino i piwo dla restauracji Felsenkeller. Początkowo schron miał być przystosowany dla około 2 tys. osób. W trakcie budowy zapadła decyzja o zwiększeniu zakresu inwestycji i przystosowaniu podziemi dla 6 tys. osób. Podziemny obiekt ma powierzchnię ponad 5 kilometrów kwadratowych.

W grudniu trasa została otwarta dla zwiedzających. Podziemia Time Gates to jedyne miejsce gdzie będziesz mógł podróżować w czasie i przestrzeni. Unikatowe połączenie atrakcji związanych z przygodą, nauką, historią oraz licznymi legendami sprawi że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Na miejscu można wybrać się w 300-letnią podróż w głąb przeszłości i przyszłości DOLNEGO ŚLĄSKA i KARKONOSZY . Dowiedz się co Polscy profesorowie Zygmunt Wróblewski i Karol Olszewski w 1883 roku ukryli w naczyniach Dewara. Czy gromy pioruna tworzą dźwięki nieskończoności ? Na to pytanie odpowie Ci największa w Polsce cewka Tesli, a MILION VOLT sprawi, że przeniesiesz się w czasie i przestrzeni . Poznaj Wędrowców  i wspólnie z nimi odbądź fascynująca podróż po podziemnym królestwie Ducha Gór Liczyrzepy strażnika legend Karkonoszy.

Ceny biletów zaczynają się od 15zł. Obiekt jest czynny codziennie.

Cześć, nazywam się Kasia
Cześć, nazywam się Kasia

…i jestem pasjonatką podróży, bliższych i dalszych. Kilka lat temu szukałam inspiracji na jakiś bliski wypad w kraju, odkryłam tyle ciekawych lokalizacji aż stworzyłam fanpage, żeby podzielić się wiedzą z innymi.

- Przeczytaj inne wpisy: