Polska - Nowy park rozrywki w Gdańsku!

Park rozrywki z prawdziwego zdarzenia w Polsce jeszcze kilka lat temu był abstrakcją. Inwestycje które powstały w ostatnich latach sprawiają, że w końcu mamy się czym pochwalić.

Bijąca rekordy popularności Energylandia co roku otwiera kolejne atrakcje, może się pochwalić m.in. najwyższym drewnianym rollercoasterem na świecie. Park of Poland otwarty w tym roku to największy zadaszony park wodny w Europie. Od lat stale rośnie poziom atrakcji oferowanych w Legendii na Śląsku. W tym roku otworzy się jeszcze bardzo ciekawy park tematyczny pod Łodzią – o tym będę informować na bieżąco.

Gdańsk od lat nie ma szczęścia do inwestycji – od lat planowano tutaj m.in. parki rozrywki, aquaparki, niestety nigdy nie doszło do realizacji planów. Jak podaje portal trójmiasto.pl nowoczesny obiekt ma powstać w Gdańsku, przy obwodnicy. Inwestorem jest firma Studio 100, należą do niej popularne parki rozrywki w Belgii, Holandii i Niemczech. Średnio odwiedza je 3 mln osób rocznie.

„Z wniosku o wydanie decyzji środowiskowej wynika, że inwestor planuje stworzyć park na działkach o powierzchni ponad 53 tys. m kw. Będzie on się składał z dwóch części:

Hali o powierzchni 9,9 tys. m kw., gdzie znajdzie się:
rollercoaster
sceny dla widowisk i przedstawień
inne atrakcje

Strefy na świeżym powietrzu, gdzie znajdzie się:
kolejka
karuzela
ścianka wspinaczkowa
tańcząca fontanna
plac nauki ruchu drogowego
plac zabaw
fontanna przed wejściem głównym

Dodatkowo powstanie również parking na 778 aut, w tym 19 autokarów i 8 miejsc dla osób niepełnosprawnych oraz tereny zielone.

Inwestycja jest obecnie na etapie projektowym, potem złożony zostanie wniosek o pozwolenie na budowę i wówczas będzie więcej wiadomo na temat terminów realizacji.”


Zapraszam na mój INSTAGRAM, gdzie na bieżąco wrzucam swoje relacje.

Przejdź na instagram

Śledź moje podróże na Instagramie

@GdziewPolscenaweekend

Bloger
Kasia/Gdansk ♥️ Absolwentka turystyki, Gedanistka i studentka Varsavianistyki👩🏼‍🎓
Ciekawe miejsca w Polsce na weekend 🇵🇱 Autorka 2 bestsellerów📙

Podobne wpisy:

Dolnośląskie - Wodospad Wilczki
Polska - Kolorowe jeziorka W BIBIELI
Podkarpackie - Park Gwiezdnego Nieba w Bieszczadach
Opolskie - Góra Świętej Anny