Nowy park rozrywki w Gdańsku!

Park rozrywki z prawdziwego zdarzenia w Polsce jeszcze kilka lat temu był abstrakcją. Inwestycje które powstały w ostatnich latach sprawiają, że w końcu mamy się czym pochwalić.

Bijąca rekordy popularności Energylandia co roku otwiera kolejne atrakcje, może się pochwalić m.in. najwyższym drewnianym rollercoasterem na świecie. Park of Poland otwarty w tym roku to największy zadaszony park wodny w Europie. Od lat stale rośnie poziom atrakcji oferowanych w Legendii na Śląsku. W tym roku otworzy się jeszcze bardzo ciekawy park tematyczny pod Łodzią – o tym będę informować na bieżąco.

Gdańsk od lat nie ma szczęścia do inwestycji – od lat planowano tutaj m.in. parki rozrywki, aquaparki, niestety nigdy nie doszło do realizacji planów. Jak podaje portal trójmiasto.pl nowoczesny obiekt ma powstać w Gdańsku, przy obwodnicy. Inwestorem jest firma Studio 100, należą do niej popularne parki rozrywki w Belgii, Holandii i Niemczech. Średnio odwiedza je 3 mln osób rocznie.

„Z wniosku o wydanie decyzji środowiskowej wynika, że inwestor planuje stworzyć park na działkach o powierzchni ponad 53 tys. m kw. Będzie on się składał z dwóch części:

Hali o powierzchni 9,9 tys. m kw., gdzie znajdzie się:
rollercoaster
sceny dla widowisk i przedstawień
inne atrakcje

Strefy na świeżym powietrzu, gdzie znajdzie się:
kolejka
karuzela
ścianka wspinaczkowa
tańcząca fontanna
plac nauki ruchu drogowego
plac zabaw
fontanna przed wejściem głównym

Dodatkowo powstanie również parking na 778 aut, w tym 19 autokarów i 8 miejsc dla osób niepełnosprawnych oraz tereny zielone.

Inwestycja jest obecnie na etapie projektowym, potem złożony zostanie wniosek o pozwolenie na budowę i wówczas będzie więcej wiadomo na temat terminów realizacji.”


Zapraszam na mój INSTAGRAM, gdzie na bieżąco wrzucam swoje relacje.

Cześć, nazywam się Kasia
Cześć, nazywam się Kasia

…i jestem pasjonatką podróży, bliższych i dalszych. Kilka lat temu szukałam inspiracji na jakiś bliski wypad w kraju, odkryłam tyle ciekawych lokalizacji aż stworzyłam fanpage, żeby podzielić się wiedzą z innymi.

- Przeczytaj inne wpisy: