Polska - NOWE ATRAKCJE TURYSTYCZNE 2019

Wiem że do końca roku jeszcze trochę czasu, ale pokusiłam się już na małe podsumowanie jeśli chodzi o nowe atrakcje 🙂 Niektórzy planują już urlopy i wypady na przyszły rok. Może właśnie jedno z tych miejsc chcecie odwiedzić? Dajcie znać, gdzie byliście i jak Wam się podobało!

Wieża widokowa w Krynicy-Zdrój

To pierwsza tego typu wieża widokowa w Polsce. Unikatowa konstrukcja została zbudowana w koronach drzew. Wieża ma wysokość 49.5 metra, to mniej więcej tyle, co 17 piętrowy wieżowiec. Prowadzi do niej ścieżka wznosząca się do góry, a jej długość to aż 1030 metrów. Chociaż to wyczekiwana inwestycja, budziła sporo kontrowersji. Jak namówić dzieci na taki spacer? Wystarczy powiedzieć, że na końcu trasy znajduje się mierząca 60 metrów długości zjeżdżalnia. Na górę istnieje również możliwość wjazdu sześcioosobową kolejką krzesełkową. Ogromną burzę, w komentarzach na naszym fb wywołał swojego czasu cennik atrakcji, najtańszy normalny bilet bez dodatkowych atrakcji to koszt 39zł. 

ZADRA W ENERGYLANDI

Kiedy w 2014 roku otwierano park rozrywki, chyba nikt oprócz właściciela nie spodziewał się takiego sukcesu. Obecnie to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się tego typu obiektów w Europie. W końcu, po latach doczekaliśmy się w Polsce parku rozrywki z prawdziwego zdarzenia. Dlaczego jest w nowościach? W Zatorze powstał największy na świecie drewniany coaster. Kolejka wnosi pasażerów na wysokość 63 metrów, a tor ma 1316 metrów długości. Najwyższa osiągana prędkość to aż 121 km/h. Budowa nowej atrakcji trwała 11 miesięcy. Plany na kolejne projekty są już w toku, myślę że w 2020 zaskoczy nas kolejna nowość 🙂 Bieżące informacje o tym, co zmienia się w parku, znajdziecie na oficjalnym profilu.

PARK OF POLAND W MSZCZONOWIE

Suntago Wodny Świat to całkowicie nowe miejsce, największy tropikalny park wodny w Polsce i Europie. Co czeka na gości? 3500 m2 basenów, 32 zjeżdżalnie wodny, 10 saun tematycznych na powierzchni 2500 m2. Park zlokalizowany jest w Mszczoniwie, pod Warszawą. Kompleks będzie się składał z parku wodnego, hotelu, domków typu bungalow, parków tematycznych oraz apartamentowców. Prace budowlane ruszyły na początku maja 2017 roku, otwarcie parku przewidziane jest na koniec bieżącego roku. Jak tylko poznamy datę, będę Was informować. Sama oczywiście nie mogę się już doczekać!

Najbardziej oryginalne miejsca na noclegi w Polsce znajdzie TUTAJ.

Przejdź na instagram

Śledź moje podróże na Instagramie

@GdziewPolscenaweekend

Bloger
Kasia/Gdansk ♥️ Absolwentka turystyki, Gedanistka i studentka Varsavianistyki👩🏼‍🎓
Ciekawe miejsca w Polsce na weekend 🇵🇱 Autorka 2 bestsellerów📙

Podobne wpisy:

Dolnośląskie - Kotlina Kłodzka – atrakcje
Dolnośląskie - PODRÓŻmiś – Polanickie Spotkania Podróżnicze
Mazowieckie - Pałac Mała Wieś
Małopolskie - Kraków Arcade Museum