Dolnośląskie - Najbardziej oryginalne miejsca na nocleg w Polsce

Najbardziej oryginalne noclegi w Polsce to temat, który poruszyłam na mojej prelekcji w trakcie World Travel Show. W związku, z tym że wzbudził duże zainteresowanie, postanowiłam wrzucić artykuł. Z pewnością turystyka w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, naprawdę jest w czym wybierać. Zobaczcie moje propozycje na najciekawsze z nich, oczywiście subiektywne – czekam na Wasze podpowiedzi, jeśli coś innego wpadło Wam w oko!

Tatra Glamp w Bukowinie Tatrzańskiej

Glamping to połączenie słów glam i camping, w tłumaczeniu oznaczające luksusowy kemping. Obiekt znajduje się na styku basenów termalnych i wyciągu narciarskiego. Piękne panoramiczne widoki na góry, możliwość wyciszenia się i bliskość infrastruktury hotelowej (restauracje i spa) dlatego to niezwykłe połączenie, które powinno spodobać się każdemu. 

Himalaya Base Camp w Pieninach

Najbardziej ekstremalny, dla prawdziwych pasjonatów. Jedyny w swoim rodzaju biwak, umożliwiający poznanie klimatu himalajskich ekspedycji. Intensywne szkolenia z najlepszymi, muzyka gorkhali i tybetańskie chlebki tworzą unikatowy klimat. Z pewnością to jedna z najbardziej oryginalnych propozycji, jakie widziałam. Organizowany jest dwa razy w roku. 

HT HOUSEBOATS w Mielnie

Luksusowe domki na wodzie. Kompleks luksusowych, pływających domków do wynajęcia. Szum wody budzący każdego poranka, a sauna, kominek i motorówki są do dyspozycji gości. 

Apartamenty Carskie w Białowieży

Lokalizacja w sercu Puszczy Białowieskiej, czy może być lepiej? Do tego odnowiony drewniany budynek dworca kolejowego, zabytkowa wieża ciśnień i możliwość noclegu w wagonach kolejowych, łapiące za serce oryginalne wyposażenie utrzymujące klimat czasów cara Mikołaja II, który regularnie tu przyjeżdżał. 

Domki w drzewach w Nałęczowie

Panoramiczne domki położone wśród koron drzewach stanowią doskonałą alternatywę dla mieszkańców miasto. Możliwość odpoczynku i kontaktu z przyrodą oko w oko, w pięknych designerskich wnętrzach to coś, co naprawdę pozwoli się Wam zrelaksować.

XVII wieczny wiatrak w Lędzinie

Sielskie krajobrazy – w otoczeniu zielonych pól na wzgórzu stoi zabytkowy, holenderski wiatrak. W środku, chociaż nie ma luksów jest swojsko, ale właśnie dzięki temu jest zachowany oryginalny klimat tego miejsca. Okolica zachęca do spacerów, zaledwie 2 km dalej znajduje się morze.

Kopalnia soli w Bochni

250 metrów pod ziemią, w zabytkowych komorach panuje unikatowy mikroklimat. Z pewnością nie będziecie się tam nudzić, dlatego że znajduje się tam również kompleks sportowy oraz dyskoteka. Działanie prozdrowotne i niezwykły charakter tego miejsca sprawia, że chętnych na takie noclegi nie brakuje.

Kalevala w Borowicach

Prawdziwa lapońska wioska w Polsce. Unikatowy pomysł został wielokrotnie nagrodzony za swoją oryginalność. Wiszące, oryginalne namioty, iglo, fińska kuchnia, renifery, moc atrakcji, liczne warsztaty przyciągają klientów jak magnes. Miejsce wciąż się rozbudowuje, to obowiązkowe miejsce na wizytę, oczywiście głównie w okresie zimowym!

Hobbitówa na Podkarpaciu

Domek żywcem wyjęty z powieści Tolkiena. Bezkres zieleni, cisza, spokój i oczywiście unikatowe wyposażenie. Idealne miejsce dla osób zmęczonych codziennością.

Szuflandia w Wiśle

Hasło okno na świat rozumiane jest w Szuflandii naprawdę dosłownie. Godny uwagi wyjątkowy design i piękna okolica szybko podbiły serca turystów. Odrobina luksusu i oszałamiające widoki to gwarancja udanego pobytu.

Jeśli znacie inne godne uwagi miejsca, to dajcie znać! Mam nadzieję, że kolejny ranking zaskoczy Was jeszcze bardziej, oczywiście na plus! Inne atrakcje w konkretnych województwach w pobliżu opisanych miejsc znajdziecie TU.

Zapraszam do obserwowania mojego konta na INSTAGRAMIE.

Przejdź na instagram

Śledź moje podróże na Instagramie

@GdziewPolscenaweekend

Bloger
Kasia/Gdansk ♥️ Absolwentka turystyki, Gedanistka i studentka Varsavianistyki👩🏼‍🎓
Ciekawe miejsca w Polsce na weekend 🇵🇱 Autorka 2 bestsellerów📙

Podobne wpisy:

Lubelskie - Magiczne Ogrody w Janowcu
Polska - Nowy park rozrywki w Gdańsku!
Polecane noclegi - Klimatyczne domki w górach
Polska - Park Gródek – polskie Malediwy