Polska - Legendia – najstarszy lunapark w Polsce

Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko to najstarszy lunapark w Polsce. Został otwarty w 1959 roku, znajduje się na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie przy granicy z Katowicami. Zajmuje powierzchnie 26 ha. Kultowe miejsce, które naprawdę łączy pokolenia.

30 marca 2017 Śląskie Wesołe Miasteczko zmieniło się z typowego lunaparku w największy w Polsce park tematyczny i obrało nazwę Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko. Jego przesłaniem jest nie tylko dobra zabawa, ale także istotny jest wątek edukacyjny związany z pięknym dziedzictwem kulturowym, jakim są legendy, baśnie i opowiadania. Na trasie dla gości znajdują się liczne wstawki przypominające lokalny charakter tego miejsca. Dzięki temu miejsce wyróżnia się tle innych obiektów.

ATRAKCJE

Legendia jest bardzo rozbudowana, odnajdą się tu zarówno rodziny jak i osoby szukające mocniejszych wrażeń. W parku jest ponad 40 atrakcji, w tym dziecięcych, familijnych, ekstremalne, wodne oraz kolejki górskie. Plusem tego miejsca jest duża ilość atrakcji, dzięki temu nawet w szczycie sezonu nie ma tutaj gigantycznych kolejek, co niestety jest domeną innych tego typu miejsc. Oczywiście, czasem trzeba odczekać, z pewnością jednak w jeden dzień można skorzystać ze wszystkich atrakcji.

JAMA BAZYLISZKA

To atrakcja działająca zimą. Jama to największe na Śląsku multimedialne centrum rodzinnej rozrywki, o powierzchni ponad 2000m2. W środku znajduje się Gildia Potworów, której zadaniem jest pokonanie Bazyliszka. Po intensywnym wejściu można spędzić czas w kilkupoziomowym Gaju Urwisów, pograć w Game Roomie oraz Bistro, które zapewni chwile wytchnienia. Można tutaj również organizować imprezy urodzinowe.

NOWOŚCI

W tym roku Legendia wydłuży godziny otwarcia dla gości, będzie czynna siedem dni w tygodniu, a nie sześć jak dotychczas. Niedługo otwarta zostanie całkowicie nowa strefa, Dolina Jagi. Będzie to kraina, w której ożywają mityczne duchy!

CENNIK

Jednodniowe bilety to koszt 129 zł w przypadku osoby dorosłej, w przypadku dzieci 109 zł. Istnieją opcje biletów familijnych i sezonowych, dokładną rozpiskę znajdziecie TUTAJ. Godziny otwarcia Legendi różnią się w zależności od pory roku. W sezonie wysokim czynna jest od 10 do 20. Co jakiś czas, organizowane jest również wydarzenie Legendia at night, obiekt jest wtedy czynny od 20:00 do północy. 

DOJAZD

Legendia znajduje się w centrum miasta. Dzięki temu jest do niej bardzo dobry dojazd, na gości obiektu czeka bezpłatny parking. Doskonale rozwinięta infrastruktura w pobliżu obiektu to wielki plus – bez problemu można zorganizować sobie nocleg i zwiedzić pozostałe atrakcje w okolicy.

Oczywiście inne atrakcje na Śląsk są TUTAJ.

Zapraszam na mój INSTAGRAM, gdzie na bieżąco wrzucam swoje relacje.

Przejdź na instagram

Śledź moje podróże na Instagramie

@GdziewPolscenaweekend

Bloger
Kasia/Gdansk ♥️ Absolwentka turystyki, Gedanistka i studentka Varsavianistyki👩🏼‍🎓
Ciekawe miejsca w Polsce na weekend 🇵🇱 Autorka 2 bestsellerów📙

Podobne wpisy:

Lubelskie - Podziemia Kredowe w Chełmie
Polska - Wodospady w Polsce
Polska - Puszcza Romincka – polska tajga
Polska - DJI Osmo Pocket – recenzja i konkurs