Polska - Skybridge721 obok granicy

Skybridge721 to największy wiszący most na świecie przeznaczony dla pieszych. Co prawda, nie znajduje się w Polsce, ale w Czechach w miejscowości Dolni Morava, a od granicy dzieli go zaledwie 30 minut.

Most wiszący

To zdecydowanie największa atrakcja. Mam lekki lęk wysokości i przed wizytą mocno się stresowałam. Chcę wszystkich uspokoić, bo przeszłam przez niego bez większych problemów. Sam most jest bardzo stabilny i czułam się na nim bardzo bezpiecznie. Sam most ma 721m długości, jest jednokierunkowy, a żeby z niego wrócić trzeba przejść ponad 1km piękną, górską trasę. Most nie nadaje się dla osób z niepełnosprawnością oraz nie można na niego wchodzić z psami. Zdecydowanie większe wrażenie zrobiła na mnie wieża widokowa.

Ścieżka w obłokach

Długość drewnianej kładki ma 710m, a wysokość to 55m. Ścieżka nie jest monotonna, bo oprócz podziwiania pięknych widoków, można tam skorzystać z kilku atrakcji. Pierwszą z nich jest rękaw z budowania gęstej sieci, przez którą przechodzi się z jednego piętra kładki, na drugie. Dla mnie największym wyzwaniem było wejście na tzw. kroplę. To sieć rozciągnięta na wysokości 50 m, a stojąc na niej można zobaczyć co znajduje się pod nogami. Zdecydowanie robi wrażenie, chociaż według opisów jest całkowicie bezpieczna. Ostatnią z atrakcji jest stumetrowa zjeżdżalnia, dzięki której nie trzeba schodzić na dół. Jest ona dodatkowo płatna, ale bilet można kupić na miejscu. Ze szczytu ścieżki można podziwiać widoki na cały Masyw Śnieżniku z doliną rzeki Moravy, w oddali dostrzec można główne pasmo Jesioników, Suchý vrch i Karkonosze.

Mamucia kolejka górska

To coś, na co w sumie nie zwracałam uwagi, a okazało się dla mnie największą atrakcją całego kompleksu. Trasa liczy aż 3 km i prowadzi zarówno przez las, jak i przez polany. Przewyższenie wynosi 364m, drodze czeka na Was 25 ultraszybkich zakrętów, obrót o 360° na wysokości 12 m nad ziemią, pętlę w kształcie ósemki, podziemny tunel oraz cztery kładki nad leśnymi ścieżkami. W czasie jazdy można jechać nawet 50km/h! Oczywiście, prędkość można regulować samemu. Korzystając z kolejki można dostać się na dół i każdemu polecam ten sposób. Ja zjeżdżałam aż dwa razy. 

Ceny

Nie ukrywam, że w moim odczuciu są bardzo wysokie. Z drugiej strony, jak już się jest w okolicy to na pewno warto skorzystać. Dokładną rozpiskę znajdziecie bezpośrednio na stronie obiektu. Trzeba pamiętać również o dodatkowych kosztach takich jak parking, zjeżdżalnia czy zdjęcia zrobione w trakcie zjazdu. Oczywiście, są również sklepy z pamiątkami 2 strefy gastronomiczne.

Dojazd

Na miejscu jest świetna infrastruktura i bardzo dużo miejsc parkingowych. Wejść na górę można pieszo, co zajmuje około 90 minut lub skorzystać z kolejki linowej (która mi zapewniła niezły dreszczyk emocji).

Przejdź na instagram

Śledź moje podróże na Instagramie

@GdziewPolscenaweekend

Bloger
Kasia/Gdansk ♥️ Absolwentka turystyki, Gedanistka i studentka Varsavianistyki👩🏼‍🎓
Ciekawe miejsca w Polsce na weekend 🇵🇱 Autorka 2 bestsellerów📙

Podobne wpisy:

Małopolskie - Jak zorganizować szybki wypad do energylandi?
Małopolskie - Szlak Orlich Gniazd
Polska - Pokazowa Zagroda Zwierząt w Gołuchowie
Lubelskie - Akcja #urlopwkraju – podsumowanie