Zamek w Łapalicach zostanie dokończony

Nie uwierzę, dopóki nie zobaczę ale będę się bacznie przyglądać! Mam tam godzinkę drogi, więc na pewno wybiorę się tam za jakiś czas i zdam Wam relacje.

Gmina Kartuzy umożliwi dokończenie budowy zamku w Łapalicach. Podczas sesji rady miejskiej podjęto uchwałę o przygotowaniu miejscowego planu zagospodarowania dla terenu samowoli budowlanej. Otwiera to drogę do legalizacji inwestycji i jej dokończenia. W tym miejscu ma powstać hotel z pracownią i galerią.

 Odbyliśmy kilka rozmów z właścicielem. Jest to konkretny plan. Kłopot z zamkiem w Łapalicach trwa już wiele lat. Właściciel kilkukrotnie proponował rozwiązania problemu. Niestety napotykał na brak aprobaty w poprzednich kadencjach mojej poprzedniczki i nie było możliwości stworzenia nowego planu zagospodarowania. Rozmowy przyniosły efekt, właściciel pragnie dokończyć budowę i rozpocząć prace modernizacyjne – mówi burmistrz Kartuz, Mieczysław Gołuński.

– Inwestor zadeklarował, że jak najszybciej chce przystąpić do realizacji tego projektu. Mam nadzieję, że ten ogromny pałac zostanie zrealizowany i spełni oczekiwania nas wszystkich, w tym najbardziej mieszkańców. Będzie to miejsce, które wygeneruje potężną ilość miejsc pracy oraz stanie się kołem zamachowym rozwoju naszej gminy. Jako samorząd również skorzystamy. Zamek zagwarantuje nam stałe wpływy do budżetu z tytułu podatków. Najważniejsze, że będzie to w końcu bezpieczne oraz atrakcyjne miejsce – dodaje burmistrz Mieczysław Gołuński.

Inwestor

Wierzę i mam nadzieję, że to miejsce, które w tej chwili jest taką atrakcją turystyczną, a zarazem kulą u nogi, stanie się w końcu pełnowartościową perełką naszej gminy – komentuje Mariusz Treder przewodniczący rady miejskiej w Kartuzach

Źródło: Radio Gdańsk

Zamek w Łapalicach jest samowolą budowlaną i jedną z najbardzej znanych tego typu budowli w kraju. Informacje o samym obiekcie opisywałam TUTAJ, a atrakcje w jego okolicy pokazywałam Wam tutaj.

Oczywiście zapraszam do bieżącego śledzenia moich podróży na instagramie.

Cześć, nazywam się Kasia
Cześć, nazywam się Kasia

…i jestem pasjonatką podróży, bliższych i dalszych. Kilka lat temu szukałam inspiracji na jakiś bliski wypad w kraju, odkryłam tyle ciekawych lokalizacji aż stworzyłam fanpage, żeby podzielić się wiedzą z innymi.

- Przeczytaj inne wpisy: