Zamek w Krasiczynie należy do najpiękniejszych pomników polskiego renesansu. Jego budowę rozpoczął w XVI wieku Stanisław Krasicki. Zamek, pomimo licznych pożarów i wojen, zachował prawie niezmienioną sylwetkę, jaką nadano mu na początku XVII wieku. Wybudowany w formie czworoboku zorientowany został ścianami według stron świata. W narożach stoją cztery cylindryczne baszty: Boska, Papieska, Królewska i Szlachecka (Rycerska). Prostokątny, rozległy dziedziniec otaczają od północy i wschodu skrzydła mieszkalne, a od południa i zachodu mury kurtynowe zakończone piękną, ażurową attyką. Pośrodku skrzydła zachodniego znajduje się przedbramie z bramą i kwadratową Wieżą Zegarową. Jednym z najcenniejszych elementów architektonicznych zamku jest mieszcząca się w Baszcie Boskiej kaplica przyrównywana do Kaplicy Zygmuntowskiej na Wawelu. Na uwagę zasługują również bogato rzeźbione portale, loggie, arkady i unikalne dekoracje ścienne.

Obecnie na terenie Zamku w Krasiczynie znajduje się nowoczesna baza turystyczna, hotelowa i gastronomiczna. Turyści oprócz zwiedzania mogą zorganizować tam sesję zdjęciową, wykupić nocleg lub zjeść posiłek na terenie zamkowej restauracji.

Trasa zwiedzania obejmuje m.in.: dziedziniec zamkowy, kryptę w Baszcie Boskiej, gabinet myśliwski w Baszcie Szlacheckiej, kaplicę zamkową pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, sale ekspozycyjne. Płatność kartą kredytową jest możliwa w recepcji hotelu lub sklepiku z pamiątkami.

  • W przypadku płatności przelewem z góry prosimy zabrać ze sobą potwierdzenie transakcji.
  • Płatność przelewem po wykonaniu usługi możliwa jest wyłącznie po otrzymaniu przez nas pisma zamawiającego z podpisem i pieczątką osoby decyzyjnej.

Godziny zwiedzania:

  • W sezonie od 18 kwietnia do 15 października wejścia o każdej pełnej godzinie od 9:00 do 16:00.
  • Czas zwiedzania to ok. 50 minut

Poza sezonem od 16 października do 17 kwietnia Zamek w Krasiczynie udostępniony jest zwiedzającym wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji z min. jednodniowym wyprzedzeniem. Ostatnie wejście o godz. 15:00.

DODATKOWE ATRAKCJE:

Zwiedzanie Sali Tortur w lochach zamkowych

Wejście bez przewodnika, po wykupieniu biletu

Ceny:

bilet ulgowy – 3 zł (dzieci, młodzież szkolna, studenci)

bilet normalny – 5 zł

Wejście na Wieżę Zegarową

Wejście bez przewodnika, po wykupieniu biletu

bilet ulgowy – 3 zł (dzieci, młodzież szkolna, studenci)

bilet normalny – 5 zł

Komentarze

komentarzy