Polska - Parki Rozrywki w Polsce

Parki rozrywki na wysokim poziomie jeszcze kilka lat temu były abstrakcją, a dziś są naszą dumą i konkurujemy z największymi obiektami w Europie. Oczywiście, najpopularniejsza jest Energylandia, ale nie jest to jedyne miejsce warte uwagi. Poniżej lista najciekawszych parków w naszym kraju. Przy każdym podałam orientacyjną cenę normalnego biletu, ale zerkajcie na strony, bo często można kupić pakiety, które wychodzą taniej.

Magiczne Ogrody

Moim zdaniem, to najlepszy park rozrywki dla rodzin w Polsce. Motywem przewodnim są baśnie. W każdym zakątku natraficie na sensoryczne ciekawostki — szumiące drzewa czy kwiatowe dywany. Nie znajdziecie tutaj hałaśliwej muzyki, komunikatów czy automatów na pieniądze, naprawdę można odpocząć. Klimatu dodają pracownice, które przebrane za wróżki czuwają nad nastrojem dzieci. A atrakcje? Jest ich sporo — zjeżdżalnie, tunele, woda, a do różne strefy tematyczne. Nie ma tutaj takiego zastrzyku adrenaliny jak w energylandii, ale młodsze dzieciaki na pewno będą zachwycone. Jest kilka stref gastronomicznych, można też zabrać swój prowiant i skorzystać z grilla na miejscu. Bilet normalny to koszt 69 zł, a jakością bije na głowę większość konkurencji.

Energylandia

To zdecydowanie najpopularniejszy obiekt w Polce i obecnie ścisła czołówka europejska, znajduje się tu m.in. najszybszy drewniany rollercoaster na świecie. Za ogromnym sukcesem idzie też jakość oraz stały rozwój — w tym roku otwarta zostanie kolejna strefa, aqualantis. Ja zdecydowanie polecam wizytę po sezonie, jak są mniejsze tłumy i to najlepiej na dwa dni — u mnie był ogromny niedosyt po jednym. Atrakcje są dla dzieci w każdy wieku, nie znam nikogo, kto by się tam źle bawił. Cena normalnego biletu to 149 zł i jest warty każdej złotówki.

Legendia

To najstarszy lunapark w Polsce. Znajduje się w Parku Śląskim i został otwarty. 1959 roku. Systematycznie od kilku lat pojawiają się tutaj nowości, nagradzane w różnych plebiscytach. W sumie są tu 43 obiekty, w tym 4 kolejki górskie. Przyznam szczerze, że jeszcze nie miałam okazji, ale wybieram się tam w wakacje, z pewnością zdam relacje. Bilet normalny to koszt 109 zł

Majaland

Znajduje się 55 km od Gorzowa Wielkopolskiego. Jest pełen atrakcji dla najmłodszych. Oparty jest na motywie pszczółki mai. Jest częściowo zadaszony, dzięki czemu funkcjonuje przez cały rok. Maksymalna prędkość, jaką osiąga rollercoaster to 71 km/h. Wystarczy, żeby poczuć adrenalinę, ale nie na tyle dużą, żeby się stresować. Wszystko jest dopieszczone wizualnie, są strefy bajkowe, samochodowe, można pobawić się w wikingów i strażaków lub obejrzeć jeden z licznych pokazów artystycznych. Koszt normalnego biletu to 100 zł

Suntago

Największy zadaszony aquapark w Europie znajduje się pod Warszawą i może pomieścić 15 tysięcy osób. Dzieli się na 3 strefy: jamango, relaks i saunaria. W obiekcie panuje stała temperatura 32 stopni C. Głównymi atrakcjami są 32 zjeżdżalnie, 18 basenów wewnętrznych i zewnętrznych i 12 stref w saunarium. Najdłuższa zjeżdżalnia ma aż 320 metrów, żeby zjechać z niektórych, trzeba wejść aż 5 poziomów po schodach lub wjechać windą. To świetne miejsce nie tylko na wyjazd z dziećmi, ale również ze znajomymi — są tu liczne bary i dorośli mogą poczuć namiastkę egzotycznych wakacji. Całodzienny bilet to koszt 119 zł.

Mandoria Miasto Przygód

Tegoroczna nowość, jeśli chodzi o parki rozrywki. Obiekt znajduje się obok Łodzi. Przypomina średniowieczne miasto portowe, atrakcje znajdują się pomiędzy gwarnymi uliczkami, stylowymi kamienicami i oczywiście wodą. Jest to obiekt całkowicie zadaszony, dostępny dla gości przez cały rok. Zdecydowanie przypadnie do gustu młodszym dzieciom. Bilet to koszt 100 zł. Moje wrażenia z otwarcie, znajdziecie TUTAJ.

FARMA Iluzji MOŚCisKA

Park osadzony w motywie iluzji, a momentami wręcz magii znajduje się 100 km od stolicy. Jest w nim kilkadziesiąt instalacji oraz rzeźb, których działanie stanowi zagadkę dla większości dorosłych, nie mówiąc już o dzieciach. Każda mijana rzecz sprawia, ze umysł zaczyna płatać figle. Na odwiedzających czekają pełne zagadek miejsca takie jak latająca chata, tunel zapomnienia czy zakręcony domek. Nie samą fizyką człowiek żyje, po wysiłku umysłowym można się zrelaksować na pokazie iluzji. Oczywiście, nie brakuje klasycznych rozrywek takich jak plac zabaw, karuzele, park linowy, wiejska zagroda czy plaża. Bilet jedyne 69 zł.

JuraPark Bałtów

Pierwszy park w Polsce poświęcony dinozaurom, niesie za sobą nie tylko rozrywkę, ale też duże walory edukacyjne. Na jego terenie naukowcy odkryli liczne ślady dinozaurów, które miliony la temu zamieszkiwały ten region. JuraPark współpracuje z ośrodkami naukowymi z całego świata. Na turystów czekają m.in. ścieżka edukacyjna, oceanarium, park rozrywki, park miniatur, wioska czarownic, a nawet safari, które możecie przejechać własnym autem lub specjalnym busem. Koszt normalnego biletu to 94 zł

Oczywiście, zapraszam do bieżącego śledzenia moich podróży na INSTAGRAMIE, gdzie regularnie odwiedzam również parki rozrywki.

Przejdź na instagram

Śledź moje podróże na Instagramie

@GdziewPolscenaweekend

Bloger
Kasia/Gdansk ♥️ Absolwentka turystyki, Gedanistka i studentka Varsavianistyki👩🏼‍🎓
Ciekawe miejsca w Polsce na weekend 🇵🇱 Autorka 2 bestsellerów📙

Podobne wpisy:

Polska - Zamek Gniew – zwiedzanie, atrakcje i noclegi
Polecane noclegi - Vienna House by Wyndham Amber Baltic Międzyzdroje
Dolnośląskie - Najbardziej oryginalne miejsca na nocleg w Polsce
Podkarpackie - Osada Podróżnika w Bieszczadach