Łódzkie - Mandoria – nowy park rozrywki

Mandoria Miasto Przygód to najnowszy park tematyczny w Polsce, którego otwarcie nastąpiło 8 lipca. Miałam okazję odwiedzić to miejsce dzień wcześniej i skusiłam się na subiektywną opinię. Oparty jest na świetnym motywie renesansowego miasta handlowego, ma taki bajeczny wystrój – kamienice, port i statki. Da się zauważyć świetne dopracowanie tematyczne – stroje obsługi, maskotki, gadżety – wszystko dopięte jest na ostatni guzik.

Lokalizacja

Mandoria znajduje się w Rzgowie, obok Łodzi. Byłam trochę zaskoczona, bo znajduje się to w Ptak Wholesale Centre, miejscu świetnie znanym mieszkańcom Łodzi. Dojazd autem jest naprawdę dobry, blisko A1 i S8, a na gości czeka bezpłatny parking. Nie ma bezpośredniej komunikacji jak np w przypadku Suntago, ale z Łodzi można dojechać komunikacją miejską. Polecam nocleg właśnie w Łodzi, bo to tylko kilkanaście minut jazdy autem.

Bilety

Ceny wywołały prawdziwą burzę, bo wstęp kosztuje 99 zł i nie ma biletów ulgowych, jedynie dzieci do 85 cm wchodzą za darmo. Faktycznie, biorąc pod uwagę np. rodziną 2+3 to koszt jest spory, jakby dodać do tego wyżywienie, dojazd czy nocleg to wychodzi już duża kwota. Z drugiej strony, w wesołych miasteczkach z osobno płatnymi atrakcjami cena jednorazowego wejścia waha się od kilku do kilkunastu złotych, więc tutaj wychodzi taniej. Można użyć bonu turystycznego lub karty dużej rodziny.

Atrakcje

Park reklamowany jest jako największy zadaszony park rozrywki w Polsce. Obiekt nie robi wrażenia wielkiego, ale to akurat dobrze, na miejscu ciężko się zgubić, wszystko jest przejrzyste. To ważne, bo dzieci również czują się swobodnie. Było to otwarcie dla zaproszonych gości, niestety ktoś chyba tego nie doszacował i na miejscu były ogromne tłumy, a na wejście do niektórych atrakcji trzeba było czekać nawet kilkadziesiąt minut. Mam nadzieję, że przy normalnym funkcjonowaniu będzie to szło bardziej sprawne. W środku znajdują się bajkowe karuzele, labirynt luster, zjeżdżalnie, kilka atrakcji na wodzie – statek, łódki i dwa rollercoastery. Większość atrakcji dostępna jest dla dzieci poniżej 100 cm, więc świetnie nadadzą się również dla małych dzieci.

Podsumowanie

Mandoria z pewnością przypadnie do gustu młodszym dzieciom. Nie jest to park w typie Energylandii. Jeśli oczekujecie adrenaliny i dużych emocji, to będziecie rozczarowani. Na miejscu można poruszać się z wózkiem. Jest spora oferta gastronomiczna, ale można wnosić również swoje przekąski. Kilka atrakcji jest dodatkowo płatnych, więc warto mieć bilon. Jak dla mnie to taka alternatywa dla rodzin z małymi dziećmi na dni z gorszą pogodą. Warto zaznaczyć, że to tylko początek inwestycji, na pewno będę śledzić jej dalszy rozwój.

Inne atrakcje w województwie łódzkim znajdziecie TUTAJ.

Oczywiście, polecam śledzić moje podróże na bieżąco na INSTAGRAMIE.

Przejdź na instagram

Śledź moje podróże na Instagramie

@GdziewPolscenaweekend

Bloger
Kasia/Gdansk ♥️ Absolwentka turystyki, Gedanistka i studentka Varsavianistyki👩🏼‍🎓
Ciekawe miejsca w Polsce na weekend 🇵🇱 Autorka 2 bestsellerów📙

Podobne wpisy:

Polecane noclegi - Vienna House Easy by Wyndham Cracow
Polska - Gdańsk z kajaka!
Polska - Park Gródek – polskie Malediwy
Pomorskie - Wydma Lubiatowska