Polska - Nowe atrakcje turystyczne w polsce

Nowe atrakcje turystyczne zawsze przyciągają. Za nami ciężki rok, wiele inwestycji zostało przerwanych, ale i tak możemy się cieszyć sporą ilością nowości. Co warto zobaczyć w Polsce w 2021?

Miasto Przygód Mandoria

To będzie z pewnością kolejny mocny punkt na rozrywkowej mapie Polski. Park tematyczny oparty na motywie portowego miasta z czasów renesansu znajduje się pod Łodzią. Docelowa powierzchnia ma wynosić aż 50ha. Przewidziane są liczne strefy tematyczne i oczywiście atrakcje z adrenaliną, takie jak rollercoastery. Otwarcie planowane jest w wakacje, nie ma jeszcze oficjalnej daty.

Wieża widokowa SKY WALK Świeradów Zdrój

To kolejna taka inwestycja w Polsce, podobna wieża znajduje się już w Krynicy-Zdroju. Parametry są imponujące, ścieżka liczy 850m długości, a sama wieża widokowa będzie miała aż 62m wysokości. Jakie atrakcje czekają na spacerowiczów? Z góry będzie można zjechać 103 metrową zjeżdżalnią. Miłośnicy mocnych wrażeń z pewnością docenią przeszklony fragment ścieżki. Wieża będzie podświetlona po zmroku, co z pewnością będzie jej mocną stroną. Otwarcie zaplanowane jest na czerwiec.

Orientarium w Łodzi

W końcu wrocławskie Afrykarium będzie miało godnego konkurenta. W łódzkim zoo nowoczesne pawilony, wybiegi i woliery zajmą powierzchnię ponad 10 pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Będą tam m.in. pantery, orangutany, płaszczki i rekiny. Największą atrakcją będzie możliwość oglądania zwierząt ze specjalnego, przeszklonego tunelu. Otwarcie zaplanowane jest na wrzesień.

Be happy museum

To sieć muzeów, która przyciąga głównie młodych ludzi. Muzeum Szczęścia i Iluzji to lekka forma rozrywki, fantazyjny wystrój umożliwia robienie sobie zdjęć na socialmedia. W maju otworzyła nowa filia w Warszawie, inne placówki znajdują się w Szczecinie, Zakopanem i w Poznaniu. Ogrania Was tylko wyobraźnia.

Aqualantis w Energylandii

Nowe atrakcje w Energylandii od kilku lat trzymają poziom. To kolejna, już szósta strefa w jednym z najlepszych europejskich parków rozrywki. Motywem przewodnim będzie motyw starożytnego, zatopionego miasta. Główną atrakcję będzie rollercoaster Abyssus, na torze o długości 1316m będzie mknął z prędkością nawet 100km na godzinę. Na chętnych będą czekać również ekspedycje łodziami, poszukiwanie skarbów oraz akrobatyczne pokazy. Nie ma jeszcze oficjalnej daty otwarcia, ale prawdopodobnie będą to wakacje 2021.

Muzeum Narodowe w Lublinie

Placówka nie jest nowa, ale przeszła kapitalny remont, który trwał dwa lata. Wartość inwestycji to 34 miliony złotych. Muzeum zostało przebudowane, zakupiono również wiele nowych dzieł sztuki. Można oglądać tam dzieła Warhola, Matejki, Wyspiańskiego czy Pabla Picassa. W sumie jest tam aż 7 wystaw stałych. Muzeum w nowej odsłonie przyjmuje turystów od marca 2021.

Centrum Szyfrów Enigma

Będzie to nowoczesną placówką z multimedialną ekspozycją. Będzie oczywiście opowiadać o historii złamania szyfru niemieckiej enigmy przez matematyków z Uniwersytetu Poznańskiego. Będą tu również wątki z historii miasta i regionu. Ekspozycja Centrum Szyfrów Enigma składa się z trzech części. Pierwsza obejmować będzie kurs szyfrów, kolejne poświęcone będą historycznym wydarzeniom związanym ze złamaniem kodu Enigmy oraz ich następstwami, które doprowadziły do rewolucji cyfrowej. Nie mogę się doczekać, mam jakieś wewnętrzne przekonanie, że będzie hitem. Pierwsi turyści będą mogli zwiedzić to miejsce w 2021 roku.

Muzeum Bursztynu w gdańsku

Będzie zlokalizowane w jednym z najbardziej charakterystycznych budynków w Gdańsku, w Wielkim Młynie. Jako mieszkanka uważam, że to świetny wybór. Będzie można się tam zapoznać z całą historią wydobycia „bałtyckiego złota” i obejrzeć mnóstwo eksponatów. W tym zakresie mamy się czym chwalić. Otwarcie już 23 lipca, przez pierwsze dnia wejście będzie bezpłatne.

Muzeum kinematografii w Łodzi

W pięknym pałacu dobiega końca remont jednego z najważniejszych łódzkich muzeów. Całkowity koszt wyniósł ponad 8 milionów złotych. Odnowiono wnętrza, powiększono powierzchnię, wprowadzono wiele udogodnień. Punkt obowiązkowy dla każdego miłośnika polskich produkcji. Nie ma jeszcze podanej daty otwarcia.

Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku

To z pewnością obiekt, którego brakowało. Wschodnie ziemie II Rzeczypospolitej to tereny szczególnie dotknięte skutkami deportacji ludności w głąb Rosji. Często dramatyczna historia tysięcy naszych rodaków powoli odchodzi w zapomnienie. Jestem pewna, że wizyta w takim miejscu poruszy każdego. Otwarcie zaplanowano na 17 września 2021.

DEEPSPOT w Mszczonowie

Mszczonów obfituje w atrakcje wodne, znajdziemy tam m.in. największy zadaszony aquapark w Europie oraz baseny termalne. W lutym działanie rozpoczął największy basen nurkowy na świecie. Deepspot ma dokładnie 45 m 40 cm głębokości. Mogą tam nurkować również amatorzy, bo w ofercie znajdują się szkolenia dla początkujących. W basenie są różne atrakcje, które z pewnością zadowolą wszystkich amatorów sportów wodnych.

Nowe atrakcje zapowiadają się obiecująco. Oczywiście, mam w planach wizytę we wszystkich miejscach. Zapraszam do bieżącego śledzenia moich podróży na INSTAGRAMIE, gdzie jest już ponad 65 tysięcy osób.

Przejdź na instagram

Śledź moje podróże na Instagramie

@GdziewPolscenaweekend

Bloger
Kasia/Gdansk ♥️ Absolwentka turystyki, Gedanistka i studentka Varsavianistyki👩🏼‍🎓
Ciekawe miejsca w Polsce na weekend 🇵🇱 Autorka 2 bestsellerów📙

Podobne wpisy:

Polecane noclegi - Magiczne Kociewie na Pomorzu
Małopolskie - Co zwiedzić w Krakowie?
Polska - Spacer po Gdańsku – ciekawostki
Polska - Żuławy w pigułce