Małopolskie - Kraków Arcade Museum

Kraków w styczniu to był doskonały pomysł. Moc atrakcji i brak tłumów, to coś, co lubimy. Dzięki licznym rekomendacjom na fanpage, wpisałam Arcade Museum na listę miejscówek do odwiedzenia.

Szczerze? Byłam bardzo sceptyczna. Nie mam zajawki na gry, moja przygoda z nimi zakończyła się na Heroes of Might and Magic wiele lat temu. Plan zwiedzania mieliśmy dosyć napięty, wizytę w muzeum zostawiliśmy na sam koniec pobytu, kilka godzin przed odjazdem pociągu. Dotarliśmy do niepozornego budynku, a po wejściu oczywiście przepadliśmy. Najważniejsze w tym, co się robi, to pasja. Już po kilku zdaniach rozmowy z właścicielem, wiedziałam, że jest to wyjątkowe miejsce. Unikatowa kolekcja na skalę europejską sprawia, że jest to prawdziwa perełka! W moich prelekcjach na różnych targach ujmuje to muzeum jako jedno z miejsc wartych odwiedzenia.

AUTOMATY

Ich liczba wciąż rośnie, wiele z nich sprowadzanych jest z innych krajów, a nawet i kontynentów. Czasem zanim odzyskają pełną sprawność, muszą przejść drobne naprawy.  Najstarszy zabytkowy egzemplarz pochodzi z 1936 roku! Obecnie można grać na ponad stu maszynach, chociaż ich liczba stale idzie w górę.

GRY

Znajdziecie tutaj same kultowe tytuły! To doskonały wehikuł czasu dla osób, które miały okazje grać na pierwszych automatach, komputerach i konsolach. Wszystko, w co graliście w latach 80 i 90 znajdziecie na miejscu. Oczywiście są klasyki – Contra, Punisher, Frogger, Panman, Mario, Mortal Kombat, Tekken, Popeye, różne strzelanki, flippery i wyścigi.

Klimat retro do gustu przypadnie dorosłym. Moje dzieciaki nie mają jeszcze styczności ze światem gier, ale szybko połknęły bakcyla. Nie były zainteresowane kącikiem dziecięcym i szybko rozkminiły, o co chodzi w maszynach. W trakcie grania możecie zakupić małe przekąski lub napić się piwa.

CENNIK

Zasady są proste, wchodzicie, płacicie za bilet i gracie, na czym chcecie. Możecie kupić wersję godzinną i open. Polecam drugą opcję, ponieważ godzina zdecydowanie za szybko zleci. Szczegółowe ceny znajdziecie na stronie.

KONKURS

Na moim FANPAGE jest konkurs, do zgarnięcia są trzy wejściówki do Kraków Arcade Museum.


Oczywiście zapraszam na INSTAGRAM, możecie tam śledzić moje przygody na bieżąco.

Inne atrakcje w Krakowie oczywiście znajdziecie TUTAJ.

Przejdź na instagram

Śledź moje podróże na Instagramie

@GdziewPolscenaweekend

Bloger
Kasia/Gdansk ♥️ Absolwentka turystyki, Gedanistka i studentka Varsavianistyki👩🏼‍🎓
Ciekawe miejsca w Polsce na weekend 🇵🇱 Autorka 2 bestsellerów📙

Podobne wpisy:

Dolnośląskie - Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich
Polska - Wygraj weekend w Wiśle!
Polska - Ścieżka w koronach Drzew w Poznaniu
Polska - Jaskinia Raj w Górach Świętokrzyskich