Małopolskie - Brama w Gorce – ścieżka widokowa

Brama w Gorce to nazwa nowej inwestycji, która powstaje na Podhalu, a konkretnie w gminie Nowy Targ.

Podobny obiekt widokowy postał w Krynicy Górskiej i wzbudzał ogromne kontrowersje. Najpierw oburzenie wywołał fakt budowy, a następnie ceny wejścia na ścieżkę. Najtańszy normalny bilet kosztuje 49zł. Wieża została oddana do użytku w sierpniu zeszłego roku. Post o otwarciu ścieżki był jednym z najpopularniejszych postów na moim fanpagu. Miejsce okazało się hitem wśród turystów.

Gorce

Prace nad ścieżką w koronach drzew rozpoczęły się w marcu. Będzie można do niej dojechać od strony wioski planowaną w przyszłości drogą. inwestycję wspiera gmina oraz Gorczański Park Narodowego, w otulinie którego na powstać nowe centrum. Mieszkańcy liczą, że Brama w Gorce znacząco wpłynie na zwiększenie ruchu turystycznego. Ścieżka będzie miała kilometr długości, miejscami będzie przebiegać 29 metrów nad ziemią, a sama wieża ma mieć wysokość aż 40 metrów. Koszt budowy to około 20 milionów złotych. 

Brama w Gorce

Ścieżka w Waksmundzie ma mieć charakter edukacyjny. Część trasy będzie prowadziła po gruncie, w pawilonach będzie można obejrzeć wystawy, a zwieńczeniem będzie spacer w koronach drzew i wejście na wieżę widokową. Na miejscu są oczywiście przewidziane liczne atrakcje dla dzieci m.in. plac zabaw. Dokładną wizualizację możecie zobaczyć na facebooku firmy, która odpowiada za realizację obiektu. Gorce są niewątpliwie coraz popularniejsze, ale raczej wśród turystów szukających spokoju. Uważam, że miejsce będzie się cieszyć ogromną popularnością. A jaka jest Wasza opinia?

Brama w Gorce ma przyjąć pierwszych turystów już w przyszłym roku. Oczywiście, będę Was informować o postępach w budowie.

Zapraszam do obserwowania mojego konta na instagramie, gdzie na bieżąco wrzucam ciekawostki i informacje.

Brama w Gorce

Przejdź na instagram

Śledź moje podróże na Instagramie

@GdziewPolscenaweekend

Bloger
Kasia/Gdansk ♥️ Absolwentka turystyki, Gedanistka i studentka Varsavianistyki👩🏼‍🎓
Ciekawe miejsca w Polsce na weekend 🇵🇱 Autorka 2 bestsellerów📙

Podobne wpisy:

Małopolskie - Vienna House by Wyndham Andel’s Cracow
Polska - „Przytul Polskę” wystawa w Gdańsku
Polska - Prezenty dla podróżników
Polska - Jar Raduni – dzika natura na Kaszubach