Polska - Wyspa Wolin

Wiecie że Polska ma ponad 40 wysp? Postaramy się wkrótce przybliżyć Wam najciekawsze z nich, dziś na tapecie ta najbardziej znana. Wyspa Wolin to największa z nich leżąca na terytorium naszego kraju. Znajduje się na terenie powiatu kamieńskiego. Zbliżona kształtem do wielkiego trójkąta, zajmuje 265 km2 powierzchni. Od północy oblewają ją wody Bałtyku (Zatoki Pomorskiej), od południa – Zalewu Szczecińskiego, od zachodu – Cieśniny Świny, a od wschodu – Dziwny. Turystów przyciągają na nią przede wszystkim bogactwa naturalne. Znajdziemy tam tereny bagniste, nizinne, leśne, wzgórza morenowe oraz najwyższe w Polsce wybrzeże klifowe ciągnące się przez 15km, od Międzyzdrojów do Świętej Kępy.

Co warto zobaczyć?

Skansen Słowian i Wikingów

Do zobaczenia m.in. repliki wczesnośredniowiecznych elementów tj. np. chat, będących rekonstrukcją wczesnośredniowiecznego Wolina (hat, bram z wałami i umocnieniami obronnymi, nabrzeże portowe). Co roku w wakacje na przełomie lipca i sierpnia organizowany jest Festiwal Wikingów który gromadzi kilkadziesiąt tysiący osób z całego świata. Oferta dla turystów jest szeroka, od rejsów łodzią po warsztaty archeologiczne, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Woliński Park Narodowy

Jeden z dwóch parków nadmorskich, zlokalizowanych na terenie Polski. Na jego terenie znajdują się też słynne wzniesienia morenowe i nadmorskie wybrzeże skarpowe. Dla dzikich zwierząt, których stan zdrowia wymaga opieki oraz dla żubrów, stworzono na terenie parku Pokazową Zagrodę Żubrów – zagroda ta jest udostępniana do zwiedzania. W Parku znajdziemy również wzgórze Gosań. Mierzący 94 metry wierzchołek jest łatwy do zdobycia, gwarantuje niezapomniane widoki.

Jezioro Turkusowe

Złoża kredy znajdujące się na dnie zbiornika są odpowiedzialne za jego wyjątkową, turkusową barwę. Kąpiel oraz wędkowanie jest w nim zakazane.

 

Międzyzdroje

Jeden z największych kurortów nad Bałtykiem. Przyciąga szerokimi plażami, ciepłą wodą i Festiwalem Gwiazd. Pomimo komercyjnego charakteru latem wciąż przyciąga tłumy.

Rowery

Wyspa Wolin jest wręcz stworzona dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Pomiędzy wyspą Wolin a Uznam znajduje się najdłuższa w Europie przygraniczna ścieżka rowerowa. Piękne pejzaże gwarantują niezapomniane widoki. Można zaplanować dłuższą trasę i wyruszyć na sąsiednią wyspę Uznam.

Przejdź na instagram

Śledź moje podróże na Instagramie

@GdziewPolscenaweekend

Bloger
Kasia/Gdansk ♥️ Absolwentka turystyki, Gedanistka i studentka Varsavianistyki👩🏼‍🎓
Ciekawe miejsca w Polsce na weekend 🇵🇱 Autorka 2 bestsellerów📙

Podobne wpisy:

Polecane noclegi - Klimatyczne noclegi w Polsce
Polska - NOWE ATRAKCJE TURYSTYCZNE 2019
Polska - Najpiękniejsze mola w Polsce
Polecane noclegi - Noclegi w Polsce, gdzie szukać?