Dolnośląskie - Wodospad Wilczki

Wodospad Wilczki to drugi co do wielkości wodospad w Sudetach. Znajduje się na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, na wysokości 570 m n.p.m. Wysokość wodospadu wynosi 22 m. Przed wielką powodzią w 1997 r. woda spadała z wysokości o 5 metrów większej, ale powódź wymyła wtedy, jak się okazało, sztucznie wykonany próg z początków XIX w. Przed 1945 r. wodospad sięgał nawet wysokości 30 m. Pomimo zmniejszonego rozmiaru nadal jest bardzo widowiskowy i łatwo dostępny dla turystów. Zimą wokół kaskady tworzy się efektowny lodospad. Teren nadaje się do zwiedzania przez cały rok.

Wodospady od zawsze robiły na mnie duże wrażenie, może wpływa na to fakt, że jako gdańszczanka rzadko miałam okazję bywać w górach i podziwiać takie widoki. Do dziś, w każdym miejscu na świecie w jakim jestem, staram się ich szukać. Niezależnie czy są duże, czy małe, dla mnie mają to „coś”.

Teren rezerwatu jest świetnie przystosowany do zwiedzania. Powyżej szczytu wodospadu znajduje się mostek, a wokół niego wyznaczono ścieżki oraz schodki prowadzące do tarasów widokowych, tak by można było oglądać Wodospad Wilczki i wąwóz z każdej strony. Po remoncie ścieżki są odnowione, znajdują się tam ławeczki, z których można podziwiać wodospad. Zamontowano także oświetlenie, co umożliwia spacery po zmroku. Doskonała infrastruktura i darmowy wstęp sprawiają, że naprawdę brak wymówek, by odwiedzić to klimatyczne miejsce. Z pewnością jest to jeden z bardziej urokliwych wodospadów w Polsce.

Rezerwat znajduje się zaraz przy wjeździe do Międzygórza, dojście do niego możliwe jest bezpośrednio z położonego obok parkingu lub też nowym deptakiem z historycznego centrum miejscowości. Pozostałe atrakcje w okolicy wodospadu znajdziecie tutaj. Szczegóły dotyczące regionu znajdziecie na stronie Międzygórza.

Przejdź na instagram

Śledź moje podróże na Instagramie

@GdziewPolscenaweekend

Bloger
Kasia/Gdansk ♥️ Absolwentka turystyki, Gedanistka i studentka Varsavianistyki👩🏼‍🎓
Ciekawe miejsca w Polsce na weekend 🇵🇱 Autorka 2 bestsellerów📙

Podobne wpisy:

Dolnośląskie - Kaplica Czaszek w Kudowie-Zdroju
Polska - Kamerka Sportowa? ORLLO 4K SHARK PRO! KONKURS
Dolnośląskie - Polanica-Zdrój na weekend? TAK!
Mazowieckie - Bagno Całowanie