Kujawsko-pomorskie - Wirtualne zwiedzanie Muzeum? Lista miejsc!

Przed nami wszystkimi jest teraz ciężki okres. Przepadły plany podróżnicze, zarówno te dalekie, jak i te zwykłe jak wypady po Polsce czy do muzeów. Bardzo duża część z nas siedzi teraz w domach, jak wykorzystać ten czas? Ja nadrabiam zaległości i planuje kolejne wyprawy. Wspaniałą akcję podjęło kilka placówek muzealnych, umożliwiając zwiedzanie online! Niektóre z nich prowadzą specjalne audycje na żywo, a inne mają opcję spacerów w standardowej ofercie. Oczywiście, nic nie zastąpi wizyt na żywo, ale naprawdę warto zerknąć. Co możecie zobaczyć zza ekranu komputera? Okazuje się, że całkiem sporo!

Muzeum Powstania Warszawskiego

Niezwykli ludzie, niezwykła historia, niezwykłe miejsce. To takie muzeum, które powinien odwiedzić każdy z nas. Niezależnie od tego, czy już w nim byliście czy się dopiero wybieracie – wpadnijcie na jedną z transmisji. Od 16 marca, codziennie organizowane są 4 wejścia na żywo z ekspertami. Poranny, który skierowany jest do dzieci a popołudniowy dla dorosłych. Jak dla mnie najlepsza akcja – chylę czoła za pomysł i organizacje! Oczywiście wszystkie szczegóły znajdziecie na oficjalnym profilu na FB.

Muzeum Zabytków Kultury Technicznej w Gnieźnie

Muzeum

To jeszcze mało znane muzeum, powstało w 2015 roku. Zbiera świetne recenzje! Za mną na razie tylko wirtualny spacer, ale na pewno nadrobię przy najbliższej możliwej okazji! Pooglądać możecie TUTAJ.

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie

Miejsce, w którym wszystko się zaczęło. Osadę sprzed ok. 2.7 tys. lat odkryto dopiero w 1933 roku. Muzealnicy pokażą zakamarki swojego miejsca pracy, opowiadając przy tym ciekawe historie z przeszłości. Muzeum udostępni również materiały edukacyjne z opisami proponowanych zajęć. Będą mogli wykorzystać je rodzice do zabawy z dziećmi. Szczegółowy program jest TUTAJ.

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Muzeum w Gdańsku zostało otwarte w 2017 roku. Jeśli planujecie je zwiedzić na żywo, w mojej opinii zarezerwujecie sobie minimum 4 godziny. Placówki prezentujące tego typu historię powinniśmy zwiedzać na spokojnie, mając czas na refleksje i przemyślenia. Wirtualny spacer z narratorem znajdziecie TUTAJ. Wiele ciekawych materiałów znajdziecie również w socialmediach.

Kopalnia Soli w Wieliczce

Jedna z najbardziej znanych kopalni w Polsce, od 1978 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to obiekt, który ogromne wrażenie robi na żywo, wirtualne zwiedzanie to tylko namiastka jego świetności. Spacer możecie odbyć TUTAJ, a moja relacje z kopalni jest TU.

Zamek Królewski w Warszawie

Barokowo-klasycystyczny zamek królewski znajdujący się w Warszawie przy placu Zamkowym 4. Pełni funkcje muzealne i reprezentacyjne. Pierwotnie rezydencja książąt mazowieckich, a od XVI wieku siedziba władz I Rzeczypospolitej: króla i Sejmu.  W 1980 Zamek Królewski wraz ze Starym Miastem został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, w 1994 wraz z historycznym zespołem miasta z Traktem Królewskim i Wilanowem Królewskim został uznany za pomnik historii. Mam wrażenie, że chociaż każdy o nim słyszał, to często jest pomijany przy zwiedzaniu stolicy. Wirtualny Spacer macie TUTAJ.

Znacie jeszcze jakieś fajne miejsca na wirtualne wizyty? Podrzucajcie w komentarzach albo wiadomościach, a ja oczywiście zaktualizuję listę.

Zapraszam na mój INSTAGRAM, gdzie na bieżąco wrzucam swoje relacje z wypraw.

Przejdź na instagram

Śledź moje podróże na Instagramie

@GdziewPolscenaweekend

Bloger
Kasia/Gdansk ♥️ Absolwentka turystyki, Gedanistka i studentka Varsavianistyki👩🏼‍🎓
Ciekawe miejsca w Polsce na weekend 🇵🇱 Autorka 2 bestsellerów📙

Podobne wpisy:

Polecane noclegi - Baseny infinity w Polsce
Polecane noclegi - Hotele tylko dla dorosłych
Polska - Coleman – rodzinny namiot na lata
Dolnośląskie - Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich