Polska - Vienna House by Wyndham Mokotów Warsaw

Vienna House by Wyndham Mokotów Warsaw to hotel, który wielokrotnie przewijał mi się w sieci, nawet kusił mnie naprawdę atrakcyjną ceną, ale potrzebowałam noclegu w innej lokalizacji. W końcu miałam okazję być tam w jeden z weekendów i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie!

Lokalizacja

Hotel znajduje się na Mokotowie. To dzielnica z ciekawą historią, bo wieś Mokotowo po raz pierwszy pojawiła się w dokumentach w 1367. Dopiero w 1916 roku stała się częścią Warszawy. Dominuje tu różnorodna zabudowa i jest to świetne miejsce, jeśli chce się poznać inne oblicze stolicy niż centrum.

Design

Dla mnie to już znak firmowy marki Vienna House. Każdy ich obiekt, w którym byłam to zupełnie inny styl, ale każdy dopracowany w najdrobniejszych detalach. Vienna House by Wyndham Mokotów Warsaw w pierwszym wrażeniu oszołomił mnie ilością zieleni, przestrzenią i loftowym pazurem. To piękna, nowoczesna przestrzeń, w której czułam się bardzo dobrze. Pokoje są przestronne, posiadają wygodne miejsca do pracy, a łazienka totalnie mnie oczarowała kolorystyką i wielkością.

W lobby jest wiele miejsc żeby usiąść i porozmawiać, a przestrzeń płynnie zmienia się w bar, a następnie restaurację.

Śniadania

Oczywiście, nie mogłam sobie darować tego akapitu. W takich okolicznościach każdy poranek jest udany. Jeśli chodzi o wybór, to każdy znajdzie coś dla siebie, bo są produkty dedykowane alergikom czy osobom z opcji wege. Dostępne są również ciepłe posiłki przygotowywane przez kucharza.

Siłownia

Niestety, nie ma wymówek – to kolejny obiekt Vienna House, w którym można ćwiczyć całą dobę. Osoby ceniące sobie cardio lub ćwiczenia na macie na pewno nie mogą narzekać na widok! Mnie najbardziej zainteresowała część przeznaczona do treningu siłowego. Zawsze staram się odtwarzać mój trening z siłowni, ale często miałam problem z niskimi ciężarami. Tutaj wybór jest duży i na pewno każdy fan sportu będzie zadowolony.

Restauracja GreenHouse

To zdecydowanie jedna z najmocniejszych stron Vienna House by Wyndham Mokotów Warsaw. Bardzo lubię, jak hotele restauracje są czymś więcej, niż tylko opcją z której korzysta się, bo jest po prostu najbliżej. Green to nie tylko nazwa, bo ilość zieleni na ścianach i suficie oszałamia. Klasyczne menu z nowoczesnym twistem świetnie się sprawdza. Jadłam tutaj najlepszy tatar z łososia w życiu, połączony z mango i awokado, na pewno na niego jeszcze wrócę. Oczywiście sama restauracja jest dostępna dla gości z zewnątrz, a w ciepłe dni można posiedzieć sobie na dworze. Polecam zajrzeć tutaj na lunch dnia lub na pysznego steka.

Komu polecam?

Głównym atutem z pewnością jest bliskość lotniska Chopina. Dzięki temu można spotkać w nim sporo podróżnych i po prostu tętni życiem. Oczywiście, to subiektywne odczucie, ale spotkałam tam samych uśmiechniętych i pogrążonych w rozmowie gości.

Materiał powstał w realizacji z marką Vienna House by Wyndham. Vienna House by Wyndham Mokotów Warsaw należy do HR Group – jednej z wiodących multibrandowych spółek hotelarskich w Europie Środkowej.

Przejdź na instagram

Śledź moje podróże na Instagramie

@GdziewPolscenaweekend

Bloger
Kasia/Gdansk ♥️ Absolwentka turystyki, Gedanistka i studentka Varsavianistyki👩🏼‍🎓
Ciekawe miejsca w Polsce na weekend 🇵🇱 Autorka 2 bestsellerów📙

Podobne wpisy:

Polska - Osada Chmiel na Kaszubach
Śląskie - Strefa Carnall w Zabrzu
Kujawsko-pomorskie - Wirtualne zwiedzanie Muzeum? Lista miejsc!
Dolnośląskie - PODRÓŻmiś – Polanickie Spotkania Podróżnicze