Polska - Trójmiasto i okolice. Wycieczki i trasy rowerowe.

Dzięki współpracy z księgarnią turystyczną ArtTravel dostałam możliwość zrecenzowania wybranych przez siebie książek. Postawiłam na wydawnictwo bezdroża i wybrałam na pierwszy ogień książkę z serii „Wycieczki i trasy rowerowe – Trójmiasto i okolice”. Jako gdańszczanka od urodzenia pozornie znam okolice, sporo jeżdżę nie spodziewałam się więc dużego zaskoczenia. Zastanawiałam się nawet czy jest jeszcze sens kupowania przewodników w tych czasach, skoro wszystko jest na wyciągnięcie ręki w internecie? Teraz już wiem że zdecydowanie tak, na wszystkie moje najbliższe wypady w góry na pewno się w nie zaopatrzę.

Już na samym spisie treści zrobiło mi się głupio z powodu pierwszej myśli. Dużej części tras w ogóle nie znałam. Zanim jednak przejdziemy do propozycji wycieczek i będziemy planować gdzie wyruszyć w weekend, na wstępie czekają nas aż 24 strony poradnika rowerowego. Bardzo konkretne porady dotyczące zakupu roweru, wyposażenia oraz prawidłowego. użytkowania, od opisów awarii po wskazówki co się nada na prowiant. Nie jestem asem jeśli chodzi wiedzę techniczną, dla mnie były to przydatne informacje. W środku znajdziecie 25 doskonale opisanych tras. Przy każdej znajdziemy skrócony we wstępie opis, długość trasy, skale trudności, orientacyjny czas przejazdu oraz profil wysokościowy. W każdym rozdziale oprócz mapy oznaczone są zabytki, atrakcje turystyczne, propozycje noclegów i punktów gastronomicznych. Wszystko opatrzone fajną szatą graficzną, zdjęciami i naprawdę wyczerpującym opisem. Jest to gotowa instrukcja na organizację wolnego dnia. Realnie zainspirowana przewodnikiem spakowałam rzeczy i wyskoczyłam przetestować jedną z propozycji – mam nadzieję że w tym roku uda mi się przejechać chociaż ponad połowę.

Przewodnik rowerowy Trójmiasto przyda się każdemu kto lubi aktywny wypoczynek. Propozycje są na tyle urozmaicone że każdy znajdzie coś dla siebie, od rodzinnej po bardziej zaawansowaną technicznie. Trasy są bardzo malownicze, prowadzę głównie przez trójmiejskie lasy, plaże i okoliczne jeziora.

Przewodniki z tej serii kupicie tutaj, a już niebawem znajdziecie u mnie mały konkurs organizowany razem z ArtTravel.

Przejdź na instagram

Śledź moje podróże na Instagramie

@GdziewPolscenaweekend

Bloger
Kasia/Gdansk ♥️ Absolwentka turystyki, Gedanistka i studentka Varsavianistyki👩🏼‍🎓
Ciekawe miejsca w Polsce na weekend 🇵🇱 Autorka 2 bestsellerów📙

Podobne wpisy:

Małopolskie - Śnieżny Labirynt już otwarty!
Pomorskie - Ziemia Słupska – propozycja wypadu
Polska - Zamek w Łapalicach zostanie dokończony
Opolskie - Pałac w Mosznej