Polska - Tasteaway – podróże z dziećmi. Recenzja

Tasteaway

Tasteaway to jeden z najbardziej znanych blogów w Polsce. Myślę że skoro tu trafiłeś, to również go znasz 🙂 Na samym facebooku śledzi ich ponad 200 tysięcy osób. Blog stworzony kilka lat temu żeby opisywać dobre jedzenie i egzotyczne podróże, dziś stał się jednym z naczelnych blogów dla aktywnych rodziców w Polsce. Natalia zyskała miano eksperta od podróży z dzieciakami, możecie zobaczyć ją w licznych programach o tej tematyce.

Trafiłam na nich kilka lat temu przypadkowo, jak jeszcze byli niszowym blogiem i z biegiem lat obserwowałam ich rozwój. W dużej mierze inspirowałam się ich poradami organizując kilka lat temu mój pierwszy trip do Tajlandii, wtedy wydawało mi się to naprawdę mega skomplikowanym przedsięwzięciem 🙂 Byłam pełna obaw, rozterek a potem postanowiłam rzucić się na głęboką wodę. Zawsze zaglądam do nich z sentymentem i sympatią szukając dalszych inspiracji. Moje dzieciaki są już w miarę duże (2.5 i 7 lat), zwiedziły już trochę świata, dlatego nie byłam pewna na ile przyda mi się poradnik bo również swoje z nimi przeżyłam ale postanowiłam kupić. Przy okazji będąc w Warszawie wpadłam po odbiór do Deseo, cukierni prowadzonej przez tasteaway. Połączyłam przyjemne z pożytecznym.

Bezpłatny rozdział możecie pobrać tutaj https://sklep.tasteaway.pl/ żeby nie kupować kota w worku. Jestem tradycjonalistką, nie czytam ebooków więc czekałam na papierowe wydanie. Moim zdaniem warto, zdecydowanie przyjemniej się czyta i ogląda w takiej formie. Książka ma aż 580 stron.

Treść

Co znajdziecie w środku? Najpierw opis całej tasteawayowej rodzinki – podróżują od lat z obecnie ośmioletnim letnim Maksem i trzyletnią Jagodą. Następnie bardzo praktyczne porady odnośnie podróżowania w ciąży, zaczynając od tego na co zwrócić uwagę, po informacje jaki kierunek wybrać. Każda osoba przechodzi ten etap inaczej, jednak jeśli medycznie nie ma przeciwskazań i jak ktoś czuje się na siłach to warto się ruszyć. Potem w większym składzie podróże wyglądają już zdecydowanie inaczej 🙂 My mimo utrudnień bardzo lubimy wyjeżdżać całą rodziną.

W dalszej części znajduje się opis tego najtrudniejszego kroku – pierwszej podróży z małym dzieckiem. Zawsze rodzi to pytania, wątpliwości i „złote rady” (po co z nim jedziecie, przecież nie będzie pamiętał) ludzi wokół. Znajdziecie tutaj porady dotyczące wszystkiego – dokąd jechać, co jeść na miejscu, jak przetrwać podróż w aucie/samolocie/pociągu/na promie itp. Jeśli nie jeździliście na własną rękę to ten poradnik przeprowadzi Was przez wszystko, włącznie z tym gdzie szukać noclegu, czy lepiej wybrać dom czy hotel. Z pozoru banalna podróż w praktyce rodzi tysiące pytań. Znajdziecie tu odpowiedzi na pytania co robić w razie problemów zdrowotnych, na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie a nawet kompletną listę tego co spakować. Wszystko okraszone pięknymi zdjęciami. Nie sztywnymi, pozowanymi, retuszowanymi tylko spontanicznymi, z prawdziwych podróży. Wszystko okraszone pięknymi zdjęciami. Nie sztywnymi, pozowanymi, retuszowanymi tylko spontanicznymi, z prawdziwych podróży.

Tasteaway rozwiewa wszystkie wątpliwości. Książkę czytało mi się bardzo szybko i przyjemnie, sama wracałam myślami do wielu poruszanych tam tematów czy opisywanych miejsc. Widać że autorzy włożyli w to naprawdę dużo pracy, bo jest to pozycja do bólu praktyczna, każda kwestia jest dokładnie rozpisana, nie ma opcji na skróty. Myślę że to idealny prezent dla przyszłych rodziców, w sam raz na pępkowe lub babyshower.

Wpis nie jest sponsorowany, sama kupiłam książkę i wrzucam tutaj bo uważam że jest to wartościowa pozycja i kopalnia inspiracji. Po obejrzeniu zdjęć już w głowie mam kolejną podróż. Obecnie cała rodzinka przebywa w Japonii, możecie śledzić wszystko na ich fb lub instagramie. Uwielbiam ludzi którzy inspirują, a im udaje się to jak mało komu. Kupujcie, czytajcie i podróżujcie.

Deseo

A to cukiernia w której możecie zrealizować odbiór osobisty. Zdecydowanie polecam 🙂

Moje dalsze podróże będę sukcesywnie umieszczać w dziale świat.

Przejdź na instagram

Śledź moje podróże na Instagramie

@GdziewPolscenaweekend

Bloger
Kasia/Gdansk ♥️ Absolwentka turystyki, Gedanistka i studentka Varsavianistyki👩🏼‍🎓
Ciekawe miejsca w Polsce na weekend 🇵🇱 Autorka 2 bestsellerów📙

Podobne wpisy:

Lubelskie - Podziemia Browaru Perła w Lublinie
Polska - Legendia – najstarszy lunapark w Polsce
Polska - Wisła – Perła Beskidów
Mazowieckie - Ogrody BUW