Poszukiwanie minerałów na Dolnym Śląsku

Szukanie minerałów? Jako rodzic przerobiłam już różne formy rozrywki z dziećmi, nie będę ukrywać że zwykle nie były porywające 😉 Na naszej grupie na fb, jeden z czytelników wrzucił info o warsztatach które sam organizuje. Dla mnie to totalny strzał w dziesiątkę, dlatego zachęcam do zapoznania się z ofertą. Lubię terenowe rozrywki, te mają w sobie same pozytywy, nie mogę się doczekać aż będę mogła wziąć w nich udział. Uważam ze to również interesująca opcja dla dorosłych. Malownicza okolica, mega ciekawe zadanie dla wszystkich uczestników i w dodatku na świeżym powietrzu.

Warsztaty geologiczne w Krainie Wygasłych Wulkanów

Marcin Jaśkiewicz jest absolwentem geologii na Uniwersytecie Wrocławskim, organizuje i prowadzi terenowe warsztaty geologiczne powiązane z poszukiwaniem minerałów, głównie na terenie Gór i Pogórza Kaczawskiego. Geoturystyka to coraz popularniejsza „gałąź” geologii. Jest to popularyzacja nauki o Ziemi, w łatwej i przystępnej formie. 

Dzieci szukające minerałów

Na czym polegają warsztaty szukania minerałów?

Czas trwania to około 4 godziny. Wszyscy spotykają się przy punkcie widokowym (trzy okresy wulkanizmu) w Dobkowie. Tam po krótkim zapoznaniu się z tematem geologii Sudetów grupa rusza do kamieniołomu. Uczestnicy dostają maski ochronne, okulary, młotki i oczywiście dostają informacje jakich minerałów szukać 🙂 Znalezione okazy zabiera się ze sobą gdzie prowadzący je przecina, a uczestnicy mogą je szlifować i polerować. Oczywiście chętnie następnie zabierają je do domu. Z pewnością to jedna z bardziej oryginalnych pamiątek, jakie możemy przywieźć z podróży.

Na warsztaty do Marcina można zapisać się grupowo lub indywidualnie, kontakt złapiecie na fb lub stronie. Dzieci do lat 4 biorą udział za darmo, normany bilet to 30zł sztuka, a rodzinny to koszt 100zł.

Inne atrakcje w pobliżu znajdziecie tutaj.

Cześć, nazywam się Kasia
Cześć, nazywam się Kasia

…i jestem pasjonatką podróży, bliższych i dalszych. Kilka lat temu szukałam inspiracji na jakiś bliski wypad w kraju, odkryłam tyle ciekawych lokalizacji aż stworzyłam fanpage, żeby podzielić się wiedzą z innymi.

- Przeczytaj inne wpisy: