Spacer w koronach

Spacer w koronach drzew w Poznaniu

Spacer w koronach drzew w Poznaniu to przyjemna, plenerowa atrakcja w sam raz na spacer albo przejażdżkę rowerową. Naziemna kładka spacerowa została otwarta w 2020 roku. Od tego czasu cieszy się dużą popularnością. Zwiedzanie jest oczywiście bezpłatne.

Lokalizacja

Ścieżka znajduje się na skraju jeziora Malta, tuż przy nowym zoo. Warto połączyć te dwie rzeczy, bo spacer w koronach drzew nie zajmie Wam dużo czasu. Z parkingu bez problemu do dotrzecie tam leśną droga, która jest oznakowana. Kładka ma 250 metrów długości i wznosi się nawet 13 metrów nad ziemią, chociaż ja miałam odczucie, że jest naprawdę wysoko. Na kładce obowiązuje ruch jednostronny. W trakcie można podziwiać przyrodę znajdującą się w koronach drzew, która w normalnych warunkach jest dla nas niedostępna. Przed wejściem znajduje się tablica informacyjna, na której możecie poczytać o tym jakie stworzenia żyją w tym miejscu. Na trasie jest strefa, w której możecie usiąść przy stole i wypić kawę lub coś zjeść, ciesząc się unikatowym widokiem. Bez problemu przejedziecie tutaj wózkiem dziecięcym, w deszczowe dni może być kłopot z dojściem, bo po drodze będzie błoto.

Dojazd

Najlepiej wybrać się autem w okolice jeziora Maltańskiego. Dojazd możliwy jest z dwóch stron od ulicy Mogileńskiej i od strony poznańskiego ZOO. Parking przy ZOO jest płatny.

Inne wieże widokowe w Polsce znajdziesz TUTAJ.

Oczywiście, zapraszam do bieżącego śledzenia mojego profilu na INSTAGRAMIE.

Cześć, nazywam się Kasia
Cześć, nazywam się Kasia

…i jestem pasjonatką podróży, bliższych i dalszych. Kilka lat temu szukałam inspiracji na jakiś bliski wypad w kraju, odkryłam tyle ciekawych lokalizacji aż stworzyłam fanpage, żeby podzielić się wiedzą z innymi.

- Przeczytaj inne wpisy: