Polska - Ścieżka w koronach Drzew w Poznaniu

Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu to nowa atrakcja w Wielkopolsce. Szlak rekreacyjno-turystyczny został zaprojektowany przez Poznańskie Inwestycje Miejskie w nadleśnictwie Antoninek. Inwestycja kosztowała ponad 4 miliony złotych. Ktoś z Was miał okazję już tam być?

Atrakcja znajduje się w dolinie rzeki Szklarki i ma 260 m długości. W najwyższym miejscu wznosi się na wysokość 13 m nad ziemią. 

Czy w związku z obecną sytuacją jest możliwe korzystanie z kładki? Mam dla Was dobre wiadomości! Tak, ale z pewnymi ograniczeniami. W  związku z rozporządzeniem ministra z dnia 19 kwietnia 2020 r., obowiązują ograniczenia, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa. Obowiązuje na niej ruch jednokierunkowy, a także zakaz korzystania z infrastruktury leśnej. W związku z tym, zamknięta dla ruchu turystycznego zostaje wciąż część rekreacyjna, gdzie znajdują się ławki i stoły.

ścieżka w koronach

Ścieżka w koronach drzew trakt jest kolejną – po oddanej wcześniej do użytku ścieżce przez teren bagienny i pływającym pomoście – atrakcją zrealizowaną w ramach zadania „Poznawcze szlaki rekreacyjno-turystyczne leśnictwa Antoninek”. Dzięki niemu zwiększa się atrakcyjność terenów uroczyska Malta, które z pewnością przyciągnie teraz jeszcze więcej spragnionych kontaktu z naturą mieszkańców Poznania i turystów – mówi Justyna Litka, prezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. Bardzo się cieszę, że powstają takie inwestycje. Nie mogę się doczekać, żeby odwiedzić to miejsce. Wielkopolska ma niesamowite walory przyrodnicze, znajduje się tam mi.n. rezerwa żółwi.

Inne atrakcje Wielkopolski znajdziecie TUTAJ.

Oczywiście zapraszam do śledzenia mojego profilu na instagramie!

Przejdź na instagram

Śledź moje podróże na Instagramie

@GdziewPolscenaweekend

Bloger
Kasia/Gdansk ♥️ Absolwentka turystyki, Gedanistka i studentka Varsavianistyki👩🏼‍🎓
Ciekawe miejsca w Polsce na weekend 🇵🇱 Autorka 2 bestsellerów📙

Podobne wpisy:

Polecane noclegi - Klimatyczne domki w górach
Polska - Oliwa – moja ulubiona dzielnica Gdańska
Podlaskie - Podlasie – co zobaczyć?
Mazowieckie - Twierdza Modlin – najdłuższy budynek Europy