Labirynt w Blizinach

Labirynt to atrakcja dla osób w każdym wieku, w końcu kto z nas nie marzył o takiej przygodzie :)? Dzięki kompleksowi w Blizinach można to zrealizować. Czeka Was naprawdę wyjątkowa przygoda na świeżym powietrzu, choć bez dostępu do technologii i uciążliwych grających zabawek.

Świat Labiryntów położony jest w samym sercu Kaszub, bardziej malowniczo się już chyba nie da 🙂 Co za atrakcje czekają na na miejscu? Najmłodsi mogą skorzystać z mini labiryntów m.in. zręcznościowych lub dla matematycznych, które są niezłym wyzwaniem również dla dorosłych. 

Labirynt z kukurydzy

Nie umniejszając pozostałym, chociaż przyciągają uwagę to jest największy hit parku tematycznego. Labirynt co roku tworzony jest od nowa, w innym kształcie. Wysokość kukurydzy pozwala na zwiedzanie mniej więcej od połowy lipca – czynny jest od poprzedniego tygodnia. Na 3 ha znajdują się 4 trasy tematyczne, każda o długości 3.5km. Kukurydza jest siana na początku maja, a w lipcu osiąga 80-130 cm i nadal rośnie. Pod koniec wegetacji, we wrześniu osiąga wysokość nawet ponad 2 metry.

Labirynt drewniany

Ma powierzchnię 1300 m², 4 mosty i 5 wież, w tym jedną dwupiętrową. Ma 7 kombinacji układu ścian, dzięki czemu łatwo można zmieniać konfigurację całego labiryntu. Dla uczestników w labiryncie zaplanowane są różne zabawy tematyczne, o różnych poziomach trudności, które co sezon zabawy zmieniają się lub są dodawane nowe, także jeśli chcecie wpaść a już kiedyś byliście – nic straconego. 

Jeśli chcecie się rozgrzać przed wizytą w polu kukurydzy, na miejsce znajdziecie również takie opcje jak mini park linowy dla najmłodszych, labirynty słomiane czy labirynt mgieł. 

Labirynt

Na miejscu darmowy parking, kawiarnia oraz możliwość skorzystania z ogniska. Bliziny znajdują się około pół godziny drogi od trójmiasta, dla mnie to idealna lokalizacja by połączyć to np z wypadem nad jedno z okolicznych jezior. 

Cennik

Dokładny cennik znajdziecie tutaj, ja najbardziej polecam opcje kupienia online, chociaż weźcie ze sobą gotówkę zamiast karty! Na wizytę w parku trzeba przeznaczyć kilka godzin, zdecydowanie nie warto robić tego na szybko.

Inne atrakcje w województwie pomorskim które opisałam na blogu są w tym dziale.

KONKURS

Na FB strony jest konkurs, w którym do zgarnięcia są trzy bilety rodzinne do Parku Labiryntów. Czas na wzięcie udziału macie do 26 lipca!

Cześć, nazywam się Kasia
Cześć, nazywam się Kasia

…i jestem pasjonatką podróży, bliższych i dalszych. Kilka lat temu szukałam inspiracji na jakiś bliski wypad w kraju, odkryłam tyle ciekawych lokalizacji aż stworzyłam fanpage, żeby podzielić się wiedzą z innymi.

- Przeczytaj inne wpisy:

[ff id="1"]