Polska - Labirynt w Blizinach

Labirynt to atrakcja dla osób w każdym wieku, w końcu kto z nas nie marzył o takiej przygodzie :)? Dzięki kompleksowi w Blizinach można to zrealizować. Czeka Was naprawdę wyjątkowa przygoda na świeżym powietrzu, choć bez dostępu do technologii i uciążliwych grających zabawek.

Świat Labiryntów położony jest w samym sercu Kaszub, bardziej malowniczo się już chyba nie da 🙂 Co za atrakcje czekają na na miejscu? Najmłodsi mogą skorzystać z mini labiryntów m.in. zręcznościowych lub dla matematycznych, które są niezłym wyzwaniem również dla dorosłych. 

Labirynt z kukurydzy

Nie umniejszając pozostałym, chociaż przyciągają uwagę to jest największy hit parku tematycznego. Labirynt co roku tworzony jest od nowa, w innym kształcie. Wysokość kukurydzy pozwala na zwiedzanie mniej więcej od połowy lipca – czynny jest od poprzedniego tygodnia. Na 3 ha znajdują się 4 trasy tematyczne, każda o długości 3.5km. Kukurydza jest siana na początku maja, a w lipcu osiąga 80-130 cm i nadal rośnie. Pod koniec wegetacji, we wrześniu osiąga wysokość nawet ponad 2 metry.

Labirynt drewniany

Ma powierzchnię 1300 m², 4 mosty i 5 wież, w tym jedną dwupiętrową. Ma 7 kombinacji układu ścian, dzięki czemu łatwo można zmieniać konfigurację całego labiryntu. Dla uczestników w labiryncie zaplanowane są różne zabawy tematyczne, o różnych poziomach trudności, które co sezon zabawy zmieniają się lub są dodawane nowe, także jeśli chcecie wpaść a już kiedyś byliście – nic straconego. 

Jeśli chcecie się rozgrzać przed wizytą w polu kukurydzy, na miejsce znajdziecie również takie opcje jak mini park linowy dla najmłodszych, labirynty słomiane czy labirynt mgieł. 

Labirynt

Na miejscu darmowy parking, kawiarnia oraz możliwość skorzystania z ogniska. Bliziny znajdują się około pół godziny drogi od trójmiasta, dla mnie to idealna lokalizacja by połączyć to np z wypadem nad jedno z okolicznych jezior. 

Cennik

Dokładny cennik znajdziecie tutaj, ja najbardziej polecam opcje kupienia online, chociaż weźcie ze sobą gotówkę zamiast karty! Na wizytę w parku trzeba przeznaczyć kilka godzin, zdecydowanie nie warto robić tego na szybko.

Inne atrakcje w województwie pomorskim które opisałam na blogu są w tym dziale.

KONKURS

Na FB strony jest konkurs, w którym do zgarnięcia są trzy bilety rodzinne do Parku Labiryntów. Czas na wzięcie udziału macie do 26 lipca!

Przejdź na instagram

Śledź moje podróże na Instagramie

@GdziewPolscenaweekend

Bloger
Kasia/Gdansk ♥️ Absolwentka turystyki, Gedanistka i studentka Varsavianistyki👩🏼‍🎓
Ciekawe miejsca w Polsce na weekend 🇵🇱 Autorka 2 bestsellerów📙

Podobne wpisy:

Polska - Prezenty dla podróżników
Polska - DJI Osmo Pocket – recenzja i konkurs
Polska - Kopalnia Guido – bój HIT
Lubelskie - Podziemia Kredowe w Chełmie