Polska - DJI MINI 3 – recenzja

DJI mini 3 dostałam do przetestowania od firmy DJI, której miłośnikom dronów nie trzeba przedstawiać. Wcześniej korzystałam z modelu DJI mini 2 i był to mój pierwszy dron w życiu. Od razu zaznaczę, że nie jest to recenzja stricte techniczna z poziomu profesjonalisty, a zwykłego użytkownika.

Początki

Szczerze mówiąc, na początku bałam się, że nie nauczę się obsługi. Pierwszego drona dostałam w prezencie od kolegi (dziękuję Fazowski!) i byłam lekko przerażona. Bez problemu zdałam bezpłatny test na uprawnienia i rozpoczęłam swoją praktykę. Strach ma wielkie oczy, a sama obsługa drona okazała się świetną zabawą. Dostając model mini 3 już byłam wprawiona i nie stresowałam się.

Różnica między modelem 2 a 3

Jak zapewne wiecie, główne działania związane ze swoim profilem prowadzę na instagramie. Największym problemem jaki miałam z modelem 2 był fakt robienia filmów i zdjęć tylko w poziomie, co za każdym razem wymagało edycji materiałów. Ja jestem bardzo spontaniczna, rolki i posty tworzę praktycznie na bieżąco i było to dla mnie ogromne utrudnienie. W 3 mini istnieje opcja przestawienia dosłownie jednym przyciskiem kamery w tryb pionowy i szczerze mówiąc, korzystam już tylko z niego.

Mini 3 a mini 3 pro

Ostatnio mocno promowany był model 3 pro, wiec zaznaczam, że ja mam zwykły. Różnica polega oczywiście głównie na cenie, ale są też różnice techniczne. Model PRO posiada więcej czujnik÷ów i robi zdjęcia w wyższej jakości. Ja robię materiały głównie na IG i FB, wiec mi jakość 3 mini całkowicie wystarcza i nie czuje niedosytu. Jakość możecie zobaczyć na zdjęciach w artykule.

Wrażenia

Dron jest bardzo poręczny i intuicyjny jeśli chodzi o samą obsługę kontrolera, naprawdę nie trzeba być biegłym technicznie. Jak ktoś dużo korzysta, to radzę zaopatrzyć się w dodatkowe baterie, bo czas lotu to niecałe 40 minut. W moim odczuciu lepiej radzi sobie z warunkami pogodowymi niż jego poprzednik. Zajmuje tak mało miejsca, że jak jest konieczność to bez problemu mieszczę go nawet w torebkę 🙂 Dokładną specyfikacje modelu możecie znaleźć na stronie DJI, a jeśli chodzi o efekty, to po prostu zapraszam na mojego instagrama, gdzie często wrzucam filmy lub zdjęcia wykonane tym sprzętem. Nie ma obaw zgubienia sprzętu, bo jest opcja powrotu do miejsca wylotu. Dolne czujniki na pewno ułatwiają sprawę, ale przyznam szczerze, że mi są one zbędne, po prostu dokładnie patrzę, gdzie lecę.

Cena

Drony można kupić w różnych wersjach, z gwarancją czy dodatkowymi akcesoriami. Różnica cenowa między modelem mini 3 a mini 3 pro wynosi około tysiąca złotych. Jeśli ktoś planuje zakup pierwszego drona w życiu, na pewno spełni on jego oczekiwania.

Przejdź na instagram

Śledź moje podróże na Instagramie

@GdziewPolscenaweekend

Bloger
Kasia/Gdansk ♥️ Absolwentka turystyki, Gedanistka i studentka Varsavianistyki👩🏼‍🎓
Ciekawe miejsca w Polsce na weekend 🇵🇱 Autorka 2 bestsellerów📙

Podobne wpisy:

Polska - Zamek Krzyżtopór w Ujeździe
Opolskie - Głuchołazy – góry i złoto
Polska - Puszcza Pyzdrska i domy z żelaza
Lubelskie - Dwór Sanna – magiczne miejsce