Polska - Beksiński Multimedia Exhibition – Gdańsk

Nie będę udawać, że jestem ekspertem z zakresu sztuki, znam tylko absolutne podstawy i w zasadzie w moim życiu codziennym mi to wystarcza. Zdzisław Beksiński to jednak taka postać, którą kojarzy każdy. Mroczne grafiki i obrazy tego genialnego artysty na stałe zarysowały się w naszej kulturze.

Zdzisław Beksiński nigdy nie nadawał swoim obrazom tytułów, dając pole interpretacji odbiorcom. Większość jego najbardziej znanych prac przepełnionych jest symbolami, tajemniczymi treściami i katastroficzną, pełną grozy atmosferą. O swoich dziełach często mówił, że powstają w wyniku „fotografowania snów”.

Wystawa

Beksiński

Twórcami wystawy multimedialnej jest Fundacja Beksiński we współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku. „Beksiński Multimedia Exhibition” odbywa się w Gdańsku, na pierwszym piętrze Galerii Metropolia we Wrzeszczu. Pokaz multimedialny odbywa się o pełnych godzinach. Oprócz multimediów na wystawie prezentowanych jest kilkadziesiąt prac artysty w tym mało znany dorobek artysty obejmujący głównie prace fotograficzne pochodzące z lat 1955-1960 r.

Wirtualna Rzeczywistość

Beksiński

Dla mnie największym zaskoczeniem wystawy był VR, czyli wirtualna rzeczywistość. Miałam z tym styczność przy różnych innych imprezach, kiedyś nawet „zjeżdżałam” rollercoasterem na stoisku Energylandii na targach turystycznych. Jest to doświadczenie, w trakcie którego jest się odciętym od bodźców zewnętrznych. W trakcie trwania seansu można eksplorować przestrzenie inspirowane najbardziej znanymi obrazami Zdzisława Beksińskiego. To był niezwykły trip, polecam każdemu!

Cennik

Wejściówka na wystawę to koszt 20zł, a VR jest dodatkowo płatny 10zł. Na miejscu można zakupić pamiątki związane z twórczością artysty takie jak magnesy, plakaty czy albumy.

Konkurs

Na moim na profilu FB do wygrania w konkursie są dwa podwójne bilety na wystawę oraz VR!

Zapraszam do bieżącego śledzenia moich podróży na INSTAGRAMIE.

Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie.

Przejdź na instagram

Śledź moje podróże na Instagramie

@GdziewPolscenaweekend

Bloger
Kasia/Gdansk ♥️ Absolwentka turystyki, Gedanistka i studentka Varsavianistyki👩🏼‍🎓
Ciekawe miejsca w Polsce na weekend 🇵🇱 Autorka 2 bestsellerów📙

Podobne wpisy:

Polska - Wyspa Wolin
Małopolskie - Pieniny na weekend
Polska - Polskie gadżety podróżnicze
Polska - Rezerwaty żółwi błotnych w Polsce