PODRÓŻmiś czyli Polanickie Spotkania Podróżnicze, były organizowane po raz pierwszy i mam nadzieję, że nie ostatni. Sama Polanica zrobiła na nas bardzo dobre wrażenie, o czym napisałam tutaj. To wymarzone miejsce na rodzinny weekend.

PROGRAM

W piątek ruszył PODRÓŻmiś, otwierał go wieczór autorski z Joanną Lamparską. Pasjonatka Dolnego Śląska, autorka kilkunastu książek o tej tematyce. Od lat współpracuje z „National Geographic”, „Focusem” oraz tworzy scenariusz programu „skarby nieodkryte” w TV Polonia. Dolny Śląsk interesował mnie od dawna, sporo czytam i oglądam na ten temat, jednak spotkanie mnie dosłownie zmiażdżyło! Ilość informacji była ogromna. Dowiedziałam się o wielu niesamowitych historiach. Zainspirowałam się na tyle, że jak tylko wrócę, to siadam do lektury i zgłębiam je dalej. Warto zerknąć na listę książek autorki, myślę że każdy, kto lubi ten temat znajdzie coś dla siebie. Po spotkaniu w restauracji odbył się koncert muzyki hiszpańskiej.

We wtorek o godzinie 13 odbywały się warsztaty gry na bębnach djembe, prowadzone przez Rytm Sudetów, najpierw dla dorosłych, a następnie dla dzieci. Grupa naprawdę dała radę i okazało się to świetną zabawą! Pozytywne emocje oddziaływały na każdego. Nasz syn był na tyle zachwycony, że poszedł na warsztaty dla każdej grupy wiekowej.

Warsztaty fotografii mobilnej poprowadził fotograf Cezary Dziadurski, zabierając uczestników w plener. W dzisiejszych czasach telefon to często główne urządzenie fotograficzne. Sama korzystam z mojego telefonu na wyjazdach, niestety nie mam talentu w tej kwestii, ale jest coraz lepiej. Warsztaty to opcja poznania wielu praktycznych wskazówek. Oczywiście nic nie zastąpi naprawdę profesjonalnego sprzętu, ale zdecydowanie można robić przyzwoite zdjęcia za pomocą smartfonów.

Gwiazda wydarzenia

O 19 w hotelowej restauracji swój występ rozpoczął Aleksander Doba. Niesamowicie energetyczny człowiek, jeśli ktokolwiek z Was miał szansę słuchać go kiedyś na żywo, to z pewnością wie, o czym piszę. Chociaż dopiero w wieku 34 lat pierwszy raz wsiadł do kajaka, a mając 63 przepłynął nim Ocean Atlantycki, jako pierwszy człowiek w historii. Porwał publiczność, siedział do późnych godzin opowiadając swoje niezwykłe przygody pełne humoru i pokazując fotografie z wyjazdów. Na miejscu można było kupić książki wraz z autografem. W dzisiejszych czasach łatwo znaleźć podróżnicze inspiracje coraz trudniej za to trafić na kogoś, kto robił coś jako pierwszy, sam dla siebie, z prawdziwej pasji. Aleksander Doba to wybitny podróżnik, jeśli tylko macie możliwość idźcie na spotkanie z nim – przypadnie do gustu ludziom w każdym wieku, a jeśli nie to chociaż sięgnijcie po książki. Oczywiście ja już swoją mam! Dla tych którym było mało, w niedzielne popołudnie odbywała się prelekcja w Teatrze Zdrojowym.

PODRÓŻmiś

Profesjonalna organizacja, naprawdę interesujący program i malownicze okolice Polanicy-Zdrój okazały się kluczem do sukcesu. Bardzo się cieszę, że powstają takie wydarzenie i liczę że nastąpi jego kontynuacja. Weekend w Polanicy to również doskonała baza wypadowa na dalsze wyjazdy. Wsrto wpisać to wydarzenie w swój kalendarz. Oczywiście inne atrakcje Dolnego Śląska znajdziecie tutaj. Niebawem wrzucę wpisy o Parku Narodowym Gór Stołowych i Kudowie-Zdrój.

Relacje z PODRÓZmisia oczywiście mogliście na bieżąco śledzić na moim instagramie, gdzie zawsze (prawie 😉 relacjonuje bieżące wydarzenia.

Komentarze

komentarzy